Festiwal Szantowy w Mikołajkach
Festiwal Szantowy w Mikołajkach

 

 SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ

 

W sercu Mazur – Mikołajkach, w samym środku wakacji rozbrzmiewają pieśni i piosenki spod znaku słońca, wiatru i przygody. Wszystko za sprawą Mikołajki szanty Festiwal. Na scenie zlokalizowanej na barce przycumowanej do Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach występują legendy polskich szant oraz obiecujący młodzi wykonawcy pieśni i piosenek żeglarskich. Impreza odbywa się w ostatni weekend lipca. Każdego roku pod innym hasłem, które jest mottem przewodnim konkursu na najlepszą piosenkę premierową - ocenianego przez festiwalowe jury. Podczas 3 festiwalowych dni, na terenie Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach organizowane są liczne atrakcje dla dużych i małych żeglarzy. Organizatorem imprezy jest Wioska Żeglarska Mikołajki oraz obejmujący przedsięwzięcie swoim Patronatem - Burmistrz Miasta Mikołajki.

 

Festiwal organizowany jest na terenie Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach.

 

Nadchodzący weekend 26-28 lipca 2019 r. w Mikołajkach będzie prawdziwą ucztą dla wielbicieli muzyki spod znaku słońca, wiatru i przygody. Szanty, bo o nich mowa, zaprezentują legendy polskiej muzyki żeglarskiej.


W piątek 26 lipca 2019, na Placu Wolności wystąpią dla Was:
Jędrzej Korzeń
The Nierobbers

Sobota 27 lipca 2019 to unikatowy koncert na wodzie – na scenie, która znajdzie się na barce w Wiosce Żeglarskiej Mikołajki pojawią się:

Żeglarze Portowi
Shantaż
EKT Gdynia

Niedziela 28 lipca 2019 na Placu Wolności

Na początek coś dla dzieci – koncert "Skąd się biorą fale", który poprowadzą Zejman i Garkumpel, następnie występ Wodnego Patrolu, Zejmana i Garkumpel

Festiwal Szantowy zakończy występ Romana Tkaczyka.

Prowadzenie Mirek KOVAL Kowalewski.

Szczegółowe godziny występów znajdziecie na plakacie.

 

Festiwal szantowy w Mikołajkach ma wieloletnią tradycję. Tak jak przez lata zmieniało się miasto króla sielaw, przekształcała się również formuła imprezy. Idea i cel festiwalu pozostały jednak bez zmian. Impreza ma promować muzykę szantową nie tylko w środowisku żeglarskim, ale również poza nim.

 

Zobacz relacje z XXXV Festialu Szantowego w Mikołajkach  

 

 Impreza odbywa się bezpłatnie na terenie Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach.

 

Wioska Żeglarska w Mikołajkach, tel. (87) 421 60 40
Centrum Kultury „Kłobuk”, tel. (87) 421 98 71

 

Kościół ewangelicki w Mikołajkach

Mazurski Park Krajobrazowy

Zabytkowe centrum miasta

Ścieżka przyrodnicza Rezerwat Jezioro Łuknajno

Rezerwat Łuknajno

Rezerwat Lisunie

Galindia

Popielno

Mrągowo

 

Mikołajki

Prawdowo

Stare Sady

Tałty

Łuknajno

Woźnice