SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ 

Wybierz się w podróż do magicznej krainy, gdzie magia świąt Bożego Narodzenia trwa cały rok. Odwiedź Konsulat Świętego Mikołaj w Kętrzynie i zobacz jak powstają słynne na cały świat ozdoby choinkowe i wielkanocne oraz poznaj proces produkcyjny Twojej ulubionej bombki z czasów dzieciństwa. Tu tradycja łączy się ze sztuką, precyzja z fantazją i najnowszymi trendami zdobienia. Sam zobacz co oferuje Konsulat Świętego Mikołaja i przekonaj się, że Święta mogą trwać przez cały rok! 

 

Konsulat Świętego Mikołaja to jedyna w swoim rodzaju atrakcja Warmii i Mazur. Powstał w Kętrzynie miejscu, gdzie od wielu lat Firma Doroszko produkuje znane na całym Świecie bombki.

 

Zwiedzanie Konsulatu Świętego Mikołaja jest możliwe po wcześniejszym umówieniu wizyty. Rezerwacji można dokonać telefonicznie +48 664 205 225

 

 

Cennik i oferta 2020-2021

Cena 30 zł/os.

Zwiedzanie od godzininy 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, bez niedziel - trasa ok. 1,5 h

Rezerwacja internetowa lub telefoniczna przynajmniej dzień przed wycieczką.

Nowość Muzeum Bombki Kętrzyńskiej.
 
1. Fabryka bombek, gdzie przez cały rok można samodzielnie wydmuchać dowolne serduszka, ptaszki, kotki, pieski, grzybki itp. a następnie własnoręcznie je udekorować używając do tego profesjonalne maszyny do nanoszenia konturów/tamponiarki i sitodruk/ co zapewnia bardzo dobre rezultaty artystyczne, aczkolwiek nie jest tak zupełnie łatwo. Zachęcamy również do nauki malowania na bombkach, medalionach  z zastosowaniem tampodruku oraz malowania pejzaży mazurskich, jak również różnych zwierząt.

2. Galeria bombek, gdzie można oglądać najpiękniejsze bombki a między innym jajka Fabarge, kolekcje amerykańskie, skandynawskie, europejskie a nawet japońskie.

3. Sklep, gdzie można kupować i bombki i jajka oraz różne zwierzaki, kształtki itp.

4. Świąteczne miasteczko w którym jest kawiarnia, kino bajkowe, pisanie kartek, listów, biuro paszportów, poczta, laboratorium do srebrzenia i lakierowania bombek oraz fabryka prezentów, gdzie można własnoręcznie zrobić prezenty.

5. Muzeum Bombki Kętrzyńskiej, gdzie zobaczycie całą historię powstawania bombki w Kętrzynie na przestrzeni 60 lat.

Konsulat można zwiedzać przez cały rok.

W okresie marzec i kwiecień prowadzone są zajęcia o tematyce wielkanocnej. W programie malowanie pisanek i świąteczne listy do rodziny.

 

Konsulat Świętego Mikołajka
ul. Dworcowa 3a
11-400 Kętrzyn
e-mail: biuro@doroszko.pl
tel. 664 205 225
www.konsulatmikolaja.pl

 

KĘTRZYN - ZAMEK KRZYŻACKI

STADO OGIERÓW W KĘTRZYNIE

MUZEUM MAZURSKIE W OWCZARNI

MAZUROLANDIA GIERŁOŻ

GIERŁOŻ - KWATERA HILTERA "Wolfschanze"

 

Mrągowo