Lekki, łatwy i przyjemny rajd rowerowy do Piecek
Lekki, łatwy i przyjemny rajd rowerowy do Piecek

Kiedyś to były zimy! Na Mazurach zaczynają już rosnąć stokrotki, przybyły żurawie. Czas rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu „z kanapy na rower”. Najpierw powoli ---- jak żółw ---- ociężale ---- by w maju błysnąć formą!

Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” zapraszają na Lekki, łatwy i przyjemny rajd rowerowy do Piecek☻☻. Żeby nie było zbyt drastycznie to wstąpimy na ciasta i kawę do cukierni Szabelski.

Organizujemy rajdy piesze i rowerowe przez cały roku o różnej długości, przewidziane dla początkujących jak i wprawionych rowerzystów i piechurów.

Skala trudności:
☻☻☻☻☻ - zaprawieni rowerzyści, jeżdżący także indywidualnie
☻☻☻☻ - rowerzyści, na których nie robi wrażenia zmiana dystansu z 60 na 85 km.
☻☻☻ - przeciętny weekendowy, rowerzysta, jeżdżący systematycznie, ale spokojnie
☻☻ - uczestnicy początkujący, tempo relaksacyjne, wiele przerw
☻ - rodziny z małymi dziećmi

Termin:
15.02.2020 r. (sobota)
Miejsce i czas startu: godz. 10:00 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Przewidywana godzina zakończenia: 14:30
Łączna dł. trasy: ok. 28 km (15 km do Piecek + 13 km dawnym nasypem kolejowym do Nikutowa)
Przewodnik – Robert Wróbel

Trasa rajdu
Z Mrągowa udamy się w kierunku Nikutowa a tam drogą asfaltową przez Krzywe i Brejdyny do Piecek. Jest to fragment żółtego szlaku rowerowego „Ernsta Wiecherta”. Przerwa w Cukierni Szabelski i na zwiedzanie ładnie zagospodarowanego Stawu rybnego w Pieckach. Młodsi mogą spróbować sił na pieckowskim pumptracku. Powrót trasą na nasypie kolejowym do Mragowa.

Informacje dodatkowe
Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział bezpłatny. Dzieci i młodzież wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Prowiant we własnym zakresie.

Rowerowe Mazury
Rajd odbywa się w ramach promocji turystyki rowerowej na Mazurach „Rowerowe Mazury”. Jest to 146. rajd krajoznawczy przygotowany przez organizatorów.

Organizator
Centrum Kultury i Turystyki oraz Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel. 89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl