Informacja Turystyczna w Mrągowie Miejscem Przyjaznym Rowerzystom
Informacja Turystyczna w Mrągowie Miejscem Przyjaznym Rowerzystom

Certyfikowana Informacja Turystyczna*** działająca w strukturach Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Mrągowie otrzymała od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego rekomendację jako Miejsce Przyjazne Rowerzystom.

Całoroczne biuro IT znajduje się w zabytkowym ratuszu w centrum Mrągowa. Udogodnienia, które oferuje to m.in. bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy; nieodpłatne udostępnianie narzędzi do podstawowych napraw rowerów; obiekt przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi (wejście bezpośrednio z chodnika, bez barier architektonicznych) oraz zapewnia bezpłatny dostęp do Internetu.

IT Mrągowo*** prowadzi stronę www.it.mragowo.pl i działa na Facebooku (Visit Mrągowo) czy Instagramie (visit.mragowo). Opracowuje również wydawnictwa. Informatorki są członkami Biura Festiwali, które organizuje, współorganizuje lub wspiera organizację dużych festiwali i kameralnych wydarzeń.

Wśród obiektów z przyznanym certyfikatem Miejsca Przyjaznego Rowerzystom znajdują się zarówno obiekty noclegowe, jak i gastronomiczne, atrakcje turystyczne, inne obiekty usługowe oraz właśnie informacje turystyczne.

Rekomendacja dla IT Mrągowo*** została przyznana do 31 stycznia 2024 r.