IT Mrągowo podsumowała rok 2023
IT Mrągowo podsumowała rok 2023

Referat Promocji i Rozwoju przygotował statystyki dotyczące osób odwiedzających Informację Turystyczną w Mrągowie w 2023 roku.

W roku 2023 3-gwiazdkową Informację odwiedziło 4918 osób, w tym 4329 z Polski i 589 z zagranicy. Ponad 58% ogółu odwiedzających odnotowano w miesiącach od lipca do sierpnia.

Przeważającą liczbę turystów zagranicznych stanowili Niemcy (ponad 78% odwiedzających zagranicznych), zaraz za nimi plasują się turyści z Wielkiej Brytanii, trzecie miejsce zajmują Czesi. Inne państwa, z których pochodzili turyści odwiedzający IT w 2023 r. to: Australia, Belgia, Francja, Holandia, Indie, Irak, Izrael, Japonia, Litwa, Szwecja, Ukraina i Włochy.

Oprócz bezpośredniej obsługi, pracownicy udzielali informacji drogą telefoniczną, mailową i poprzez FB Visit Mrągowo. 

Z ciekawostek dotyczących rozmów z turystami pracownicy zapamiętali pana, który poszukiwał ośrodków wypoczynkowych, z widokiem na... morze lub góry. I aby koniecznie nie było w tym czasie dzieci w ośrodku. IT odwiedzali przedwojenni mieszkańcy Mrągowa, pytali o dawne ulice Sensburga, prosili o przedwojenne plany miasta. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Quest Poznaj Mrągowo - zdjęcia zwycięzców można było oglądać na FB Visit Mrągowo, do tego stopnia, że do IT dzwoniono ze Śląska z pytaniem czy również tam pracownicy Referatu Promocji mogą opracować i zorganizować quest. W 2023 r. odnotowano 1087 zdobywców questu!

Więcej o pracy Referatu Promocji i Rozwoju w obszarze turystyki znajdziecie na stronie: https://www.it.mragowo.pl/mcit/dzialalnosc