Ogrody z pasją
Ogrody z pasją

Najbardziej barwnym i pachnącym miejscem w Gminie Mragowo są Ogrody z Pasją w Marcinkowie. Znajdują się ok. 2,5 km od Mrągowa przy drodze krajowej nr 16 w kierunku Olsztyna.

 

Na powierzchni 30 arów prezentowane są wnętrza ogrodowe o różnej tematyce i stylu. Spacerować możemy min.  po ogrodzie śródziemnomorskim,  marokańskim, japońskim, egipskim, pnączy,  zakochanych, współczesnym, eleganckim ogrodzie białym czy  wiejskim.

 

W ogrodzie śródziemnomorskim latem możemy podziwiać m.in. akanty o kwiatach biało – fioletowych. Ciekawostką jest to, że akant to znany motyw zdobniczy w formie liścia, kwiatu i wici, stosowany od starożytności w architekturze. Jesienią najbardziej efektowny jest ogród traw. Miejsce wspomnień z lat dzieciństwa, to trochę chaotyczny, nasycony kolorami łubinów, malw i ostróżek ogród wiejski. Harmonijny ogród japoński odzwierciedla równowagę pomiędzy wodą, kamieniem i roślinnością. Symbol długowieczności – sosna, występuję w tym ogrodzie w kilku odmianach.

 

Jest tu wiele miejsc do relaksu, są ławeczki, altanki, mała architektura ogrodowa, oczko wodne, zadaszone wiaty.  Dzieci mogą biegać na bosaka po miękkiej murawie, zaglądać do domków owadów, kolorowych bażantów oraz wydzielonej woliery dla motyli.

 

Na terenie ogrodów odbywają się wydarzenia kulturalne i sportowe jak również warsztaty edukacyjne. Oferta warsztatów dostosowana jest do dzieci w różnym wieku. Specjalnie zaaranżowana „zielona klasa” podpowie jak zadbać o otaczające nas środowisko.

 

To również doskonałe miejsce na sesje zdjęciowe, organizację eventów, spotkań integracyjnych. 

 

Na tym kolorowym terenie znajduje się mini plac zabaw dla dzieci (z trampoliną), kawiarenka, sklepik z pamiątkami (z wyrobami rękodzielniczymi). Ogrody przystosowane do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych. Można je zwiedzać od maja do końca września.

 

👉 www.ogrodymarkiewicz.pl

 
 
   
 
fot. Michał Kaczyński i Beata Gida