Uczestnicy przejadą z Mrągowa szlakiem żółtym "Lasy Sorkwickie" przez Marcinkowo, Małe Bagienice do Młynnika. Następnie przez Bałowo i Zyndaki do Warpun. Przerwę przewidziano w Restauracji "We Młynie". Powrót przez Gizewo, Kiersztanowo i Polską Wieś do Mrągowa.

W restauracji "We Młynie" uczestnicy rajdu otrzymają 10% zniżki na wszystkie zamówienia.

Organizator:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel.  89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl

Termin: 3.05.2016 r. (wtorek)
Miejsce i czas startu: godz. 10:00 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Czas zakończenia: 17.00
Długość trasy: 50 km
Informacje dodatkowe
Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Dzieci i młodzież wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Mrągowo Rowerowo
Rajd organzowany jest w ramach akcji Mrągowo rowerowo! Weź udział w wydarzeniach rowerowych, które liczą się do punktacji i zbieraj pieczątki na karcie. Karty są dostępne podczas wszystkich rajdów, a także w Urzędzie Miasta Mrągowa, Informacji Turystycznej oraz do pobrania z załącznika pod artykułem.

Punkty można otrzymać za udział w rajdach rowerowych organizowanych przez LOT, wydarzeniach rowerowych typu Mazury MTB czy Mrągowski Festiwal Rowerowy, a także w akcjach i aktywnościach rowerowych lub za indywidualne przejazdy, ale wyłącznie oznakowanymi szlakami rowerowymi, których początek jest na terenie Powiatu Mrągowskiego.
Wiecej...

W 2016 roku postanowiono nagradzać najbardziej aktywnych uczestników imprez krajoznawczych przygotowywanych przez LOT oraz MCIT. W roku 2015 pokonano łącznie prawie 700 km. Dlatego też pierwsza osoba, która przekroczy z MCIT 350 km oraz uczestnicy z największą liczbą przebytych km w ciągu roku, otrzyma atrakcyjne nagrody.