W Stanicy Wodnej w Sorkwitach tego dnia odbędzie się II Rodzinny Festyn Wodniacki. W programie:
- darmowe przejażdżki na wodzie
- zabawy i konkursy zręcznościowe na lądzie i na wodzie
- kiełbaska z grilla, grochówka

Uczestnicy rajdu pokonają
żółty szlak rowerowy "Lasy Sorkwickie" (36 km), najpierw w kierunku na Marcinkowo, Małe Bagienice i Sorkwity. Po odwiedzeniu Festynu powrót do Mrągowa przez Pustniki, Bałowo, Młynnik. 

Organizator:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel.  89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl

Termin: 23.04.2016 r. (sobota)
Miejsce i czas startu: godz. 10:00 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Czas zakończenia: 16.00 – 17.00
Długość trasy: 36 km
Informacje dodatkowe
Prowiant we własnym zakresie. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Dzieci i młodzież wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Mrągowo Rowerowo
Rajd organzowany jest w ramach akcji Mrągowo rowerowo! Weź udział w wydarzeniach rowerowych, które liczą się do punktacji i zbieraj pieczątki na karcie. Karty są dostępne podczas wszystkich rajdów, a także w Urzędzie Miasta Mrągowa, Informacji Turystycznej oraz do pobrania z załącznika pod artykułem.

Punkty można otrzymać za udział w rajdach rowerowych organizowanych przez LOT, wydarzeniach rowerowych typu Mazury MTB czy Mrągowski Festiwal Rowerowy, a także w akcjach i aktywnościach rowerowych lub za indywidualne przejazdy, ale wyłącznie oznakowanymi szlakami rowerowymi, których początek jest na terenie Powiatu Mrągowskiego.
Wiecej...

W 2016 roku postanowiono nagradzać najbardziej aktywnych uczestników imprez krajoznawczych przygotowywanych przez LOT oraz MCIT. W roku 2015 pokonano łącznie prawie 700 km. Dlatego też pierwsza osoba, która przekroczy z MCIT 350 km oraz uczestnicy z największą liczbą przebytych km w ciągu roku, otrzyma atrakcyjne nagrody.