Rodzinny przewodnik po szlaku pieszo-rowerowym Mrągowo-Piecki-Krutyń
Rodzinny przewodnik po szlaku pieszo-rowerowym Mrągowo-Piecki-Krutyń

Przebieg trasy, przyroda i zwierzęta na szlaku,  zabytki i inne atrakcje turystyczne to wszystko na 65 stronach nowej publikacji turystycznej - Rodzinny przewodnik po najcenniejszych zasobach przyrodniczych szlaku pieszo-rowerowego Mrągowo-Krutyń.

 

Szlak pieszo-rowerowy to wspólny projekt i efekt dobrej współpracy dwóch samorządów oraz dwóch Nadleśnictw – Gminy Piecki (lider projektu) i Gminy Mrągowo oraz Nadleśnictw Strzałowo i Mrągowo. Trasa została utworzona w oparciu o dawną linię kolejową łączącą Krutyń  z Mrągowem, przez Piecki. Jest to trasa turystyczna, zarówno dla rowerzystów, jak i piechurów. Jej długości wynosi 22 km.

 

Szlak rozpoczyna się w miejscowości Nikutowo, biegnie dalej do miejscowości Piecki, a następnie w kierunku Krutyni. Trasa i ciekawe turystycznie miejsca w jej pobliżu zostały opisane w Rodzinnym przewodniku [Pobierz przewodnik PDF], [Mapa].

 

Przewodnik powstał w ramach projektu: RPO Warmia i Mazury na lata 2014-2020 „Zmniejszenie presji na gatunki i siedliska poprzez właściwe ukierunkowanie ruchu turystycznego na terenie gmin Piecki i Mrągowo”.