Spacerkiem po Mrągowie z historią w tle
Spacerkiem po Mrągowie z historią w tle

Już po raz piąty mieszkańcy i turyści mogli wziąć udział w bezpłatnym zwiedzaniu Mrągowa z przewodnikiem. Tematem przewodnim spaceru ulicami miasta z historią w tle, który odbył się we wtorek 8 sierpnia br., był mrągowski sąd i wieża Bismarcka. Zwiedzanie poprowadził Tomasz Wasilewski z Muzeum w Mrągowie.

 

Bezpłatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Nie inaczej jest w Mrągowie. W tym roku w każdy wakacyjny wtorek w samo południe spod pomnika Jana Pawła II rozpoczyna się edukacyjny spacer ulicami miasta. Przewodnikami są pracownicy Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie. Zaplanowano 8 takich spacerów. Tematem piątego zwiedzania było 125 lat budowy mrągowskiego sądu i wieży Bismarcka w Mrągowie. Spacer poprowadził Tomasz Wasilewski z Muzeum Warmii i Mazur, oddział w Mrągowie. Przed nami jeszcze trzy wycieczki:

 

wtorek, 15 sierpnia – Sensburg/Mrągowo – miasto wielu kultur i religii

wtorek, 22 sierpnia – Szlakiem historycznych szkół dawnego Sensburga

wtorek, 29 sierpnia – Wielki Rajd po Mrągowie na zakończenie wakacji – śladami znamienitych mieszkańców Mrągowa i Sensburga

 

Projekt zagospodarowania terenu im. Gen. Władysława Sikorskiego na cele turystyczno-rekreacyjne złożonego w ramach konkursu/naboru RPWM.08.01.00-28-0016/18.