Powstańcom Śpiewajmy
Powstańcom Śpiewajmy

80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Jest taki dzień i taka godzina, gdy na ulicach polskich miast zamiera ruch, gdy myśli biegną do wydarzeń, ludzi i Warszawy sprzed lat. To czas, kiedy cała Polska wspomina bohaterstwo i ofiarność Powstańców Warszawskich, oddając im hołd za ich niezłomną walkę o wolność. Mrągowo też pamięta!
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert piosenek powstańczych "Powstańcom śpiewajmy", organizowany przez harcerzy Hufca ZHP w Mrągowie im. Janusza Korczaka. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia wspólnie zanurzymy się w dźwięki i słowa piosenek, które niosły nadzieję i dodawały otuchy w najtrudniejszych momentach powstania.
Czas: czwartek, 1 sierpnia 2024, godz. 16.30
Miejsce: Wejście główne do budynku Mrągowskiego Centrum Kultury
Wstęp wolny!
W programie koncertu usłyszymy zarówno dobrze znane pieśni powstańcze, jak i mniej popularne utwory, które przeniosą nas w czas heroicznej walki Warszawy. Wspólnie oddamy hołd tym, którzy poświęcili swoje życie za wolność naszej stolicy i całej Polski.
Uczcijmy razem 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego! Niech ten dzień stanie się wyrazem naszej wdzięczności i pamięci o tych, którzy walczyli za naszą wolność.