40 km szutrem wśród łąk i pół oraz mazurskich lasów będą mieli do pokonania uczestnicy rowerowego rajdu do najbardziej znanego na Mazurach Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce.

Rajd rowerowy do Świętej Lipki jest kolejną imprezą krajoznawczą z cyklu „Poznajemy nasze szlaki”. W roku 2014 Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację oznakowania szlaków w ramach projektu „Mazurskiej Sieci Szlaków Rowerowych”. Proponowana trasa rajdu przebiegać będzie projektowanym czerwonym szlakiem rowerowym Święta Lipka – Mrągowo – Mikołajki.

Rowerem do Częstochowy Północy to propozycja Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska” na aktywne spędzenie majówki. Uczestnicy rajdu będą mieli do pokonania 40 km trasę z Mrągowa przez Gizewo-Pilec-Staniewo do Świętej Lipki i z powrotem.

W ramach imprezy przewidziane jest zwiedzanie bazyliki z przewodnikiem turystycznym. Każdy z uczestników powinien stawić się z rowerem i własnym prowiantem. Osoby nieletnie wyłącznie z opiekunem. Jednoślady można wypożyczyć również w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej w atrakcyjnej cenie 20zł za na dzień.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 26, tel. 89 741 80 39 lub mailowo: info@it.mragowo.pl.

 

 

Miejsce spotkania uczestników:
Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie przy ul. Warszawskiej 26

Termin imprezy:
02 maja (piątek), godz. 10.00

Przewidywana godzina zakończenia:
15.30

Długość trasy wraz z powrotem:
ok. 40 km

Opis trasy:

Szlak czerwony

Czerwony szlak rowerowy Grodzisk Pruskich Święta Lipka – Mrągowo – Mikołajki został ozankowany dzięki środkom z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach zadania "Kształtowanie przestrzeni turystycznej". Tytuł "Mazurska Sieć Szlaków Rowerowych". Kwota dofinansowania 22 120zł.