Spektakl taneczny MOA
Spektakl taneczny MOA

W sobotę 1 października 2022 o godz.18.00 zapraszamy do Mrągowskiego Centrum Kultury na spektakl taneczny Olsztyńskiego Teatru Tańca MOA.

O spektaklu
„MOA” to opowieść o równoległych światach, które potrafią przenikać się we wspólnej, bliżej nieokreślonej przestrzeni. Jest to spotkanie nieoczywiste, a jednocześnie spójne i rzeczywiste, trzech indywidualnych osobowości.
„MOA” jest spektaklem, który częściowo powstał podczas lockdownu. Artystki najpierw spotykały się online. Tancerki pracowały w sali prób w Olsztynie, a choreografka – Gosia Mielech – w Poznaniu. Premiera materiału online odbyła się 19 grudnia 2020.

Podczas kolejnej, dwutygodniowej, stacjonarnej rezydencji w Olsztynie tancerki pracowały razem z choreografką nad powstałym wcześniej materiałem. Znacznie rozbudowały choreografię i stworzyły pełnowymiarowy spektakl, którego premiera miała miejsce w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie 31 października 2021.
Spektakl jest skierowany do dorosłych i młodzieży.

Reżyseria i choreografia: Gosia Mielech
Wykonanie i kreacja: Paulina Spiel/ Aleksandra Salej, Anna Janczarek, Marta Jakimicha
Opiekun artystyczny: Katarzyna Grabińska
Muzyka: Bartosz Smorągiewicz
Reżyseria światła: Jerzy Świtoń
Produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Przy okazji spektaklu odbędą się warsztaty taneczne dla młodzieży.

Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach projektu „Olsztyński Teatr Tańca - działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Bilety: ulgowe - 13 zł, normalne - 15 zł dostępne są w Mrągowskim Centrum Kultury (ul. Warszawska 26), od godz. 12.30 do godz. 19.30 (poniedziałek-niedziela), tel. 89 743 34 66 oraz online...