SPIS TREŚCI

 

ARTYKUŁ

Krutynia to szlak uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Jest bardzo ciekawy i zróżnicowany, przebiega przez Puszczę Piską, a od  j. Mokrego także przez Mazurski Park Krajobrazowy. Długość szlaku wynosi 102 km, w tym 60 km to woda stojąca. Na całej trasie ciekawa flora i fauna. Nie jest rzadkością spotkanie na trasie spływu orła bielika lub orła przedniego. Warto zwrócić uwagę na występujące w wodzie gąbki i krasnorosty tworzące na kamieniach "krwawe plamy". Brzegi porośnięte wspaniałymi dębami i wysokimi sosnami. Szlak prowadzi przez kilkanaście jezior połączonych krótkimi rzekami (strugami), objętych wspólnym mianem rzeki Krutyni. Szlakiem Krutyni pływał w latach 50 - 70 XX w. Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II.

 

 

Spływy odbywają się rzeką Krutynią.

 


Kajaki - spływy kajakowe i Mazury to propozycja urlopu na wodzie firmy
As-Tour.

Osobom, które wybierają się na Mazury, a nie dysponują wolnym czasem, proponujemy kilkugodzinne spływy kajakowe rzeką Krutynia. Szlak rzeki Krutynia uważany jest za jedną z najpiękniejszych tras kajakowych w Europie! Ten, kto wybiera się na Mazury powinien taki spływ kajakowy koniecznie zaliczyć! Kajaki czekają! Gwarantujemy wspaniałą zabawę i wypoczynek na naszych spływach. Mazury to zielone płuca Polski a aktywny wypoczynek na spływie kajakowym to samo zdrowie! Przyjedź - Mazury i kajaki czekają! Poznaj uroki regionu Mazur! As-Tour dostarczy ci wszystko, czego potrzebujesz na udany spływ! Wypożyczają najnowsze kajaki w Polsce!

Kajaki As-Tour pływają od granic Mazurskiego Parku Krajobrazowego, na terenie Wigierskiego oraz Biebrzańskiego Parku Narodowego po puszczę Borecką. Są to idealne miejsca na spędzenie wolnego czasu z dala od spalin i hałasu. Wybierz kajak z szerokiej oferty As-Tour i ruszaj na spływ!

Mazury warto odwiedzać nie tylko w okresie lata. Możesz przyjechać do Krutyni na jednodniowe spływy szlakiem Krutynia o każdej porze roku. Naprawdę warto! Mazury zachwyciły już niejedną osobę, a wiele wraca tu co roku - na kajaki!

Oprócz spływów kajakowych As-Tour oferuje wypożyczanie i transport doskonałej jakości kajaków i kanu. W ofercie znajdą Państwo kajaki poliestrowe: kajak Relax, kajaki Sprinter, kajaki Explorer i kajaki Voyager oraz łódki kanu 2, 3 i 4-osobowe. Wypożyczalnia oferuje również kajaki polietylenowe - kajaki prijon Cruiser II , kajaki Prijon Cruiser 430, jak również kajak prijon Excursion.

Wypożyczalnia kajaków oferuje kajaki najwyższej jakości w niskich cenach! Kajaki - największy wybór - oczywiście tylko w AS-TOUR.

"As-Tour" Biuro Turystyki Kajakowej jest partnerem Mazurskiej Karty Turystycznej!

 

Firma As-Tour spływy kajakowe organizuje od 1990 roku.

 

     
     

 As-Tour spływy kajakowe po Krutyni

 

As-Tour
Krutyń 4
11-710 Piecki
tel. 608 319 014
e-mail: kajakowe@splywy.pl
www.splywy.pl

 

Na szlaku Krutyni ujrzymy malownicze mazurskie domki, urokliwie pochylające się nad wodą, przepłyniemy przez pola nenufarów, zobaczymy rezerwat Czapli Siwej, Królewskiej Sosny i Pływających Wysp, spotkamy się oko w oko nie tylko z wilkami w  Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, a dużym przeżyciem będzie obejrzenie ikonostanu w  klasztorze starowierców w Wojnowie. Przepłyniemy przez dziewięć jezior i złożymy wizytę ostatniemu Królowi Galindów, którego posiadłości rozciągają się na iznockim brzegu Krutyni. Firma  Perkun  oferuje spływy łodziami po Krutyni w staromazurskim stylu, również nocą, z lampionami.

 

"Skala odczuwań w takiej podróży jest ogromna, bo gdy przy słonecznym dniu oddalają się ściany lasów, pogłębiają się drgającymi cieniami, zakręty i zatoczki jeziora błyszczą zdwojonym blaskiem, ptactwo waży się w chmurach wysoko - dusza ludzka wzbiera taką opętaną radością, że chciałoby się z kajaka wyskoczyć."


"Na tropach Smętka", Melchior Wańkowicz

 

 

Sorkwity, Maradki, Jędrychowo, Rodowo, Borowski Las, Grabowo, Borowe, Dłużec, Bieńki, Babięta, Nowy Zyzdrój, Zyzdrojowa Wola, Zgon, Krutyń, Krutyński Piecek, Rosocha,
Nowa Ukta

Stanice wodne na szlaku Krutyni