SPIS TREŚCI

Informacje ogólne
Położenie
Informacje szczegółowe
Historia
Galeria
Kontakt
Atrakcje w pobliżu
Noclegi w pobliżu

 

ARTYKUŁ SPŁYW KAJAKOWY KRUTYNIĄ

⇒ Informacje ogólne

Krutynia to szlak uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Jest bardzo ciekawy i zróżnicowany, przebiega przez Puszczę Piską, a od  j. Mokrego także przez Mazurski Park Krajobrazowy. Długość szlaku wynosi 102 km, w tym 60 km to woda stojąca. Na całej trasie ciekawa flora i fauna. Nie jest rzadkością spotkanie na trasie spływu orła bielika lub orła przedniego. Warto zwrócić uwagę na występujące w wodzie gąbki i krasnorosty tworzące na kamieniach "krwawe plamy". Brzegi porośnięte wspaniałymi dębami i wysokimi sosnami. Szlak prowadzi przez kilkanaście jezior połączonych krótkimi rzekami (strugami), objętych wspólnym mianem rzeki Krutyni. Szlakiem Krutyni pływał w latach 50 - 70 XX w. Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II.

⇒ Położenie 

Spływy odbywają się rzeką Krutynią.

⇒ Informacje szczegółowe

Kajaki - spływy kajakowe i Mazury to propozycja urlopu na wodzie firmy As-Tour.

Osobom, które wybierają się na Mazury, a nie dysponują wolnym czasem, proponujemy kilkugodzinne spływy kajakowe rzeką Krutynia. Szlak rzeki Krutynia uważany jest za jedną z najpiękniejszych tras kajakowych w Europie! Ten, kto wybiera się na Mazury powinien taki spływ kajakowy koniecznie zaliczyć! Kajaki czekają! Gwarantujemy wspaniałą zabawę i wypoczynek na naszych spływach. Mazury to zielone płuca Polski a aktywny wypoczynek na spływie kajakowym to samo zdrowie! Przyjedź - Mazury i kajaki czekają! Poznaj uroki regionu Mazur! As-Tour dostarczy ci wszystko, czego potrzebujesz na udany spływ! Wypożyczają najnowsze kajaki w Polsce!

Kajaki As-Tour pływają od granic Mazurskiego Parku Krajobrazowego, na terenie Wigierskiego oraz Biebrzańskiego Parku Narodowego po puszczę Borecką. Są to idealne miejsca na spędzenie wolnego czasu z dala od spalin i hałasu. Wybierz kajak z szerokiej oferty As-Tour i ruszaj na spływ!

Mazury warto odwiedzać nie tylko w okresie lata. Możesz przyjechać do Krutyni na jednodniowe spływy szlakiem Krutynia o każdej porze roku. Naprawdę warto! Mazury zachwyciły już niejedną osobę, a wiele wraca tu co roku - na kajaki!

Oprócz spływów kajakowych As-Tour oferuje wypożyczanie i transport doskonałej jakości kajaków i kanu. W ofercie znajdą Państwo kajaki poliestrowe: kajak Relax, kajaki Sprinter, kajaki Explorer i kajaki Voyager oraz łódki kanu 2, 3 i 4-osobowe. Wypożyczalnia oferuje również kajaki polietylenowe - kajaki prijon Cruiser II , kajaki Prijon Cruiser 430, jak również kajak prijon Excursion.

Wypożyczalnia kajaków oferuje kajaki najwyższej jakości w niskich cenach! Kajaki - największy wybór - oczywiście tylko w AS-TOUR.

⇒ Historia

Firma As-Tour spływy kajakowe organizuje od 1990 roku.

⇒ Galeria

fot. Beata Gida, Robert Wróbel

⇒ Kontakt

As-Tour
Krutyń 4
11-710 Piecki
tel. 608 319 014
e-mail: iza@splywy.pl
www.splywy.pl

⇒ Atrakcje w pobliżu

Na szlaku Krutyni ujrzymy malownicze mazurskie domki, urokliwie pochylające się nad wodą, przepłyniemy przez pola nenufarów, zobaczymy rezerwat Czapli Siwej, Królewskiej Sosny i Pływających Wysp, spotkamy się oko w oko nie tylko z wilkami w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, a dużym przeżyciem będzie obejrzenie ikonostanu w klasztorze starowierców w Wojnowie. Przepłyniemy przez dziewięć jezior i złożymy wizytę ostatniemu Królowi Galindów, którego posiadłości rozciągają się na iznockim brzegu Krutyni. Firma Perkun  oferuje spływy łodziami po Krutyni w staromazurskim stylu, również nocą, z lampionami.

"Skala odczuwań w takiej podróży jest ogromna, bo gdy przy słonecznym dniu oddalają się ściany lasów, pogłębiają się drgającymi cieniami, zakręty i zatoczki jeziora błyszczą zdwojonym blaskiem, ptactwo waży się w chmurach wysoko - dusza ludzka wzbiera taką opętaną radością, że chciałoby się z kajaka wyskoczyć."


"Na tropach Smętka", Melchior Wańkowicz

⇒ Noclegi w pobliżu

Sorkwity, Maradki, Jędrychowo, Rodowo, Borowski Las, Grabowo, Borowe, Dłużec, Bieńki, Babięta, Nowy Zyzdrój, Zyzdrojowa Wola, Zgon, Krutyń, Krutyński Piecek, Rosocha, Nowa Ukta

Stanice wodne na szlaku Krutyni