Wakacyjne zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem
Wakacyjne zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem

Bezpłatne zwiedzanie Mrągowa w piątek 15 sierpnia zostaje odwołane!

Wszystkich, którzy chcą poznać oraz dowiedzieć się więcej o tajemnicach i historii Mrągowa zapraszamy do wspólnego spaceru ulicami miasta z licencjonowanym przewodnikiem turystycznym. Z początkiem wakacji rusza bezpłatne cotygodniowe zwiedzanie Mrągowa.

Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”, Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej (działające w ramach Centrum Kultury i Turystyki) oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej już po raz drugi organizują bezpłatne zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem turystycznym. Podczas krajoznawczej imprezy można atrakcyjnie spędzić czas a przede wszystkim poznać tajemnicze zakątki miasta nad Czosem.

Od roku 2008 organizowane było „Zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem turystycznym”. Impreza cieszyła się zawsze dużą popularnością. Była ona jednak organizowane głównie z myślą o mieszkańcach naszego regionu. Impreza już na stałe weszła do kalendarza mrągowskich imprez. Głównym założeniem przy jej organizacji jest pogłębienie wiedzy i zainteresowań mieszkańców na temat miejscowości i regionu, w którym żyją.

Obecne, cykliczne zwiedzanie Mrągowa, będzie organizowane głównie z myślą o przebywających w tym czasie turystów. Chociaż impreza ma charakter oczywiście otwarty. Obszarem, który będziemy zwiedzać będzie za każdym razem historyczne centrum miasta– mówi Robert Wróbel, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska”.

Krajoznawcza impreza odbywać się będzie w każdy wakacyjny piatek od 04.07 do 30.08 (z wyjątkiem 25.07 ze względu na Piknik Country). Początek zwiedzania zawsze o godz. 10.00 przy Skwerze Jana Pawła II. Czas trwania ok. 1 godz. Każdy, bez względu na wiek, może uczestniczyć w planowanym spacerze.