Zimowy Rajd pieszy Szlakiem Pięciu Jezior
Zimowy Rajd pieszy Szlakiem Pięciu Jezior

Szlak liczy 14 km i jest jednym z najatrakcyjniejszych na Pojezierzu Mrągowskim. Przebiega wzdłuż małych, otoczonych lasami jezior położonych na zachód od Mrągowa. Już przed II wojną światową był atrakcyjną trasą wędrówkową.

Rajd jest już 130 wydarzeniem krajoznawczym organizowanym przez Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej (dział CKiT) oraz Lokalną Organizację Turystyczną „Ziemia Mrągowska”!

Termin: 02.02.2019 r. (sobota)
Miejsce i czas startu:  godz. 10:00 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Przewidywana godzina zakończenia: godz. 14.30 w Mrągowie

Trasa wycieczki:
Pieszy Szlak pięciu jezior należy do jednego z najatrakcyjniejszych na Pojezierzu Mrągowskim. Przebiega wzdłuż małych, otoczonych lasami jezior położonych na zachód od Mrągowa: Staw Rybny w okolicy Polskiej Wsi, j. Piecuch, j. Średnie, j. Głębokie, j. Kociołek. W Marcinkowie prowadzi tuż obok j. Dzwonek, zaś po drodze w kierunku Polskiej Wsi mija długie rynnowe jezioro Juno.

Długość szlaku wynosi 14 km. Teren, przez który prowadzi trasa jest bardzo urozmaicony. W okolicach Polskiej Wsi wędrujemy zalesionymi pagórkami. Atrakcją tego odcinka jest stromy i głęboki wąwóz, w którym płynie tzw. Czerwona Rzeczka łączący jez. Piecuch ze Stawem Rybnym.

Obecny czerwony Szlak pięciu jezior był już przed II wojną światową atrakcyjną trasą wędrówkową. W folderze "Sensburg der Luftkurort im Kranze der masurischen seen und Walder/Sensburg. Uzdrowisko otoczone mazurskimi jeziorami i lasami" wydanym przez ówczesną Informację Turystyczną stanowi on jedną z propozycji dla turysty aktywnego.

Sprawdź przebieg „Szlaku pięciu Jezior”…

Organizatorzy:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel. 89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, info@it.mragowo.pl

Osoby nieletnie wyłącznie z opiekunem. Prowiant we własnym zakresie. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

UWAGA!

Marsz rozpoczniemy spod CKiT i przez Polską Wieś udamy się do Marcinkowa. Tu uczestnicy odpoczną przy ognisku w Ogrodach Pokazowych. Następnie udamy się do Mrągowa.

Prowiant na ognisko we własnym zakresie.