SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ

Fundacja opiekuje się na stałe ponad setką zwierząt. Są to konie, psy, koty, owce, kozy, świnki, gęsi, kaczki, kurki oraz osiołek i 3 kucyki. W ramach swojej działalności Fundacja stara się walczyć z procederem wywozu koni na rzeź, gdzie często kierowane są zdrowe zwierzęta, źrebne klacze i źrebaki.

Wszystkie zwierzęta, które znalazły schronienie na terenie Fundacji zostały uratowane od złego losu – głodu, bicia, poniewierki, śmierci. Koni wykupionych z transportu było kilkadziesiąt –  dziś trudno je zliczyć...  Te które żyją w Fundacji należą do tych szczęśliwych, które do rzeźni nie dojechały.

 

Fundacja położona jest w Zyzdrojowej Woli w gminie Piecki. Teren Fundacji otoczony jest pięknymi lasami i jeziorami, siedziba mieści się przy szlaku rzeki Krutynii - jednego z najpiękniejszych nizinnych szlaków kajakowych Europy.

,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wśród ponad setki zwierząt Fundacji (konie, kucyki, osiołek, świnki wietnamskie, owieczki, kozy, kochiny chińskie, gęsi, kaczki) nie lada ciekawostką jest mieszkająca tam rodzina bobrów! Swoje gniazdo założyły tu również bociany.

Dla najmłodszych jazda na kucyku. Jazda na kucyku to wspaniała atrakcja dla dzieci, daje im dużo radości, a przede wszystkim uczy najmłodszych zaufania do koni.

Z  udziałem zwierzaków organizowane są:
- biesiady
- przejażdżki konne,
- przejażdżki zaprzęgami
- kuligi
- rajdy konne z piknikiem
- gry i zabawy ze zwierzakami

Trasy przejażdżek wiodą przez przepiękną Puszczę Piską oraz wzdłuż jeziora Zyzdrój Wielki
.

W ramach działań charytatywnych prowadzona jest od lat nieodpłatna hipoterapia dla dzieci z porażeniem mózgowym, spotkania i jazda konna dla dzieci z domów dziecka, pensjonariuszy domów opieki i pomocy społecznej oraz dla osób niepełnosprawnych – dzieci i dorosłych.

"To dla nas wielka radość jeśli będziemy mogli Państwa gościć. W naszym „mini zwierzyńcu”
mamy ponad 100 uratowanych zwierząt są to: 33 konie, 20 psów, 16 kotów, 18 kóz, 2 owce, 10 świnek, 2 kucyki, osiołek oraz 50 ptactwa domowego. Fundacja utrzymuje się z własnej pracy, korzystając z naszych usług (przejażdżki zaprzęgami konnymi, jazda konna, rajdy konne oraz imprezy organizowane w sezonie turystycznym stanowią jedną z atrakcji okolic Mrągowa) pomagacie nam Państwo utrzymać zwierzęta mieszkające w naszej Fundacji, walczyć z bezdomnością zwierząt".

 

Fundacja została założona przez Eulalię Wojnicz 16 września 1998 roku w Mrągowie. Współzałożycielami i fundatorami Fundacji są Violetta i Andrzej Przybyłowie z Warszawy. Fundację powołano w celu popularyzowania i rozwoju sportów konnych oraz sportów z użyciem zwierząt zaprzęgowych, a przede wszystkim propagowania idei humanitarnego stosunku do zwierząt. Ma też na celu wspomaganie budowy schronisk dla bezdomnych czworonogów.

 

 

Fundacja jest otwarta codziennie.  WSTĘP DO FUNDACJI JEST BEZPŁATNY. Płatne są jedynie dodatkowe atrakcje, dzięki czemu Fundacja może utrzymać zwierzęta.

- przejażdzki konne od 30 zł
- nauka jazdy konno od podstaw na lonży od 40 zł
- rajdy konne od 90 zł
- przejażdżki zaprzęgami od 20 zł

 

"Zwierzęta Eulalii" - Eulalia Wojnicz
Zyzdrojowa Wola 6
11-710 Piecki
tel. kom. 606 648 799
www.eulalia.pl

 

Muzeum Regionalne im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach

Mazurski Park Krajobrazowy

Spływ kajakowy

Spływ łodzią po Krutyni

 

Zyzdrojowa Wola

Babięta

Nowy Zyzdrój