Z roku na rok zwiększa się liczba turystów odkrywających Mazury na czterech kółkach. Wszystko dlatego, że Kraina Wielkich Jezior Mazurskich może poszczycić się jednymi z najlepszych w kraju miejscami kempingowymi położonymi w cieniu nieskazitelnej natury, w pobliżu szumu lasów i  jezior. A do samego podróżowania wystarczy mapa, dobry samochód i zapas benzyny!

Kawalerka a czasem nawet luksusowe M3, jednym słowem dom na kółkach, tak w skrócie można opisać samochody kempingowe. Kampery to idealne rozwiązanie dla osób lubiących niezależność. Dają możliwość podróżowania bez wyznaczonego wcześniej planu i konieczności rezerwacji miejsc noclegowych. Ma kilku metrach kwadratowych jest salon, sypialnia, kuchnia i łazienka. Nie potrzebna jest walizka, nie musimy ciągle się rozpakowywać, bo swoje własne „cztery kąty” mamy zawsze ze sobą.

Miejsca postojowe dla caravaningowców na Mazurach znajdują się głównie poza miastami, próżno szukać ich w gąszczu mazurskich ulic. Zatrzymując się na noc miłośnicy tego sposobu zwiedzania mają możliwość skorzystania z płatnej oferty kempingów, posiadających w zależności od standardu od jednej do  czterech gwiazdek, lub z tzw. wildspotów, czyli dzikich miejsc noclegowych. Niestety te drugie mimo, że ograniczają koszty podróży nie dostarczają żadnych udogodnień.

Podróżowanie mieszkalnymi pojazdami  jest obecnie prężnie rozwijającą się dziedziną turystyki motorowej. Taki sposób zwiedzania wybierają nie tylko osoby indywidualne, ale coraz częściej zorganizowane grupy tworzące kluby turystyki caravaningowej.

Sprawdź kempingi na Mazurach!

Kempingi z Ziemi Mrągowskiej wyróżnione!