Ze względu na warunki atmosferyczne termin spływu zostaje przesunięty na 24.06  (niedziela). W tym dniu odbędzie się uroczyste otwarcie mrągowskiej Eko-mariny.
Osoby, które zapisały się już na spływ prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w nowym terminie. Osobom, które nie wezmą udziału, opłata wpisowa zostanie oddana.
 
 
Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Mrągowska" oraz Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej już po raz trzeci zapraszają na spływ kajakowy rzeką Dajną. Impreza co roku cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców oraz turystów. W tym roku będzie to impreza jednodniowa, która rozpocznie się w Mrągowie a zakończy się w Świętej Lipce zwiedzaniem Sanktuarium.
 
Program spływu „Kajakowy Szlak Dajny 2012”
Termin: 24.06.2012 r. (niedziela), godz. 9:00
Miejsce spotkania grupy: plaża miejska w Mrągowie przy ul. Jaszczurcza Góra
Trasa spływu: j. Czos – j. Czarne – j. Kot – j. Juno – j. Kiersztanowskie – j. Śpigiel – j. Dejnowa
Zobacz galerię zdjęć szlaku kajakowego rzeki Dajny

Organizatorzy:
1. Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel./fax 89 741 80 39, www.it.mragowo.pl,
info@it.mragowo.pl


Zapisy:
Uczestnik spływu, który wpisze się na listę uczestników zobowiązany jest dokonać opłaty wpisowej w wysokości 20 zł/os. Opłata posłuży pokryciu części kosztów związanych z organizacją spływu. Opłatę wpisową można dokonać w siedzibie Organizatora do dnia 21.06.2012 (czwartek) w biurze Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej, przy ul. Warszawskiej 26 lub przelewem na konto Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska” nr 59 9350 0001 0216 3329 2062 0001 z dopiskiem „Darowizna na cele statutowe”. W przypadku dokonania opłaty przelewem uczestnik powinien okazać na starcie spływu potwierdzenie przelewu.

 

Opis trasy:
Spływ kajakowy szlakiem rzeki Dajny rozpocznie się na j. Czos, a skończy się w Świętej Lipce na j. Dejnowa. Całość trasy to ok. 30 km: j. Czos – j. Czarne – j. Kot – j. Juno – j. Kiersztanowskie – j. Śpigiel – j. Dejnowa – Święta Lipka. Na stronie www.it.mragowo.pl znajdą Państwo szczegółowy
kilometraż.

Organizatorzy zapewniają transport powrotny ze Świętej Lipki do Mrągowa. Szlak kajakowy rzeki Dajny nie należy do łatwych. Przebiega on jeziorami połączonymi malowniczymi rzeczkami. 

Spływ „Kajakowy Szlak Dajny 2012” ma na celu promocję szlaku, a także ma zwrócić uwagę, na prace zmierzające do modernizacji infrastruktury oraz poprawiających komfort spływów kajakowych. Organizatorzy zapewniają kajaki wraz z transportem, transport ze Świętej Lipki do Mrągowa, ubezpieczenie NNW.

Pobierz:

- Formularz zgłoszeniowy
-
Oświadczenie
-
Regulamin uczestnictwa
-
Regulamin zapisów

O projekcie modernizacji Kajakowego Szlaku Dajny (źródło: www.mragowo.pl)


Projekt "Spływ Rzeką Dajną" dotyczy różnych działań na szlaku kajakowym Piecki - Mrągowo - Kiersztanowo - Św. Lipka o długości 32.4 km , mających na celu udrożnienie i wypromowanie szlaku rzeki Dajny.

Samorządowcy pierwsze rozmowy rozpoczęli już w 2007 roku, kiedy na podstawie podjętych przez rady samorządów uchwał podpisano porozumienie o przystąpieniu do wspólnej realizacji projektu turystycznego „Spływ Rzeką Dajną”. W listopadzie 2009 roku został zaakceptowany i przyjęty dokument pn.: „Koncepcja aktywizacji turystycznej szlaku kajakowego na rzece Dajnie”. Opracowanie jest propozycją najlepszych rozwiązań strategiczno-organizacyjnych opartych na wynikach audytu w terenie, pogłębionych o analizę rozwiązań funkcjonujących z sukcesem na innych szlakach wodnych.

Mając na uwadze jak najszybsze usprawnienie ruchu kajakowego na Dajnie reprezentanci Gminy Miasto Mrągowo, Gminy Mrągowo, Gminy i Miasta Reszel, Gminy Piecki, Powiatu Mrągowskiego, Powiatu Kętrzyńskiego podpisali aneks do porozumienia ,,Spływ Rzeką Dajną". Partnerzy podjęli już decyzje o jak najszybszym zleceniu opracowania przedprojektowego. Zostanie wyłoniona firma, która przeprowadzi wszystkie potrzebne analizy i wskaże wartość niezbędnych prac na szlaku.

Dajna jedna z piękniejszych rzek Mazur, jest dopływem rzeki Guber. Szlak kajakowy jest dość łatwy, choć miejscami uciążliwy. Kilka odcinków przebiega przez duże jeziora, należy zachować ostrożność w czasie wiatru. Szlak został oznakowany przez Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie w lecie 2005 roku, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Gospodarki i Pracy. Ze względu na tłok panujący na Krutyni, zapomniany Szlak Rzeki Dajny”, ma szanse zaistnieć i stać się popularnym.