Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”, Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej oraz Mrągowskie Muzeum ogłaszają akcję zbierania starych zdjęć Mrągowa.

Prosimy o dostarczanie do siedziby LOTu, przy ul. Warszawskiej 26 (Informacja Turystyczna w Centrum Kultury i Turystyki) lub do Mrągowskiego Muzeum (ul. Ratuszowa 5 w Ratuszu) zdjęć (najlepiej skanów zdjęć), na których poza ludźmi widoczne są elementy architektoniczne miasta. Organizatorom akcji zależy zwłaszcza na skanach zdjęć.

Nie chcemy pozbawiać Państwa wspomnień, a wszystkie przekazane zdjęcia po zeskanowaniu będą mogły być oczywiście zwrócone. Chodzi nam o stworzenie galerii zdjęć, które wykorzystywane byłyby przy różnych okazjach. Najlepiej byłoby dostarczyć już zeskanowane zdjęcia na jakimś nośniku danych, po przegraniu oczywiście oddamy. Fajnie byłoby zobaczyć, zwłaszcza pewnie dla młodzieży, jak wyglądało nasze miasto w latach 40-tych czy 50-tych - mówi Robert Wróbel, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz kierownik Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej.

Powodem rozpoczęcia takiej akcji jest brak ogólnie dostępnych powojennych ujęć miasta. Zdjęcia takie mogłyby być wykorzystane nie tylko przez Muzeum przy organizacji wystaw czasowych czy też przy stałej wystawie prezentującej historię Mrągowa, ale także przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej przy opracowywaniu kroniki miasta, czy przez Lokalną Organizacje Turystyczna Ziemia Mrągowska przy opracowywaniu publikacji promujących miasto – mówi Darek Żyłowski, kierownik mrągowskiego muzeum.

Celem naszego stowarzyszenia jest m.in. zachęcanie mieszkańców do poznawania historii miasta. Zachęcam wszystkim mieszkańców, a zwłaszcza członków Towarzystwa do wspomożenia naszej inicjatywy- mówi Andrzej Bandurek, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej.

Wystawa zdjęć już wstyczniu 2013 roku! Na bieżąco zdjęcia będą umieszczane w Galerii Zdjęć na stronie Lokalnej Organizacji Turystycznej www.it.mragowo.pl. Organizatorzy mają nadzieję, że cała akcja zainteresuje mieszkańców przeszłością miasta.

Zobacz w galerii "Mrągowo po 1945r." jakie zdjęcia już nam przekazano.

Przyczynkiem do tej akcji stały się zdjęcia przekazane przez Pana Wojciecha Włodkowskiego – stwierdza Robert Wróbel.

 

 

Zdjęcia prosimy dostarczać wraz z pozwoleniem na wykorzystanie zdjęć, które może pobrać poniżej.

Zezwolenie na wykorzystanie zdjęć. Pobierz...

 

Tekst zezwolenia:

Zezwalam na wykorzystanie przekazanych zdjęć przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemia Mrągowska, Odział Muzeum Warmii i Mazur w Mrągowie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej do celów wydawniczych i na potrzeby promocyjne.


data, podpis