DNI MRĄGOWA 2022 – bawimy się dalej...
DNI MRĄGOWA 2022 – bawimy się dalej...

Zapraszamy na obchody święta miasta! Koncert pierwszego dnia odbędzie się w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Drugi i trzeci dzień imprez odbędzie się na Placu Unii Europejskiej, ulicy Sobczyńskiego oraz w Mrągowskim Centrum Kultury. Na program wydarzenia złożą się: koncerty gwiazd, prezentacje grup artystycznych, spotkania, Festiwal Smaków Food Trucków, Holi Święto Kolorów oraz wiele innych atrakcji dla mieszkańców i turystów w każdym wieku!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

PROGRAM
 

2 lipca 2022/sobota/

Plac Unii Europejskiej
13.00-21.00 HOLI FESTIWAL ŚWIĘTO KOLORÓW, prezentacje DJ-ów (ul. Sobczyńskiego)
16.00 SUKCES
17.00 Piotr Zapert
18.30 AREK KŁUSOWSKI

Mrągowskie Centrum Kultury
15.00 otwarcie wystawy „Coolturalnie przez Mrągowo”

3 lipca 2022 /niedziela/

Mrągowskie Centrum Kultury
15.00 recital Cezarego Nowakowskiego
16.00 wernisaż wystawy mrągowskich plastyków

Plac Unii Europejskiej
16.30 Orkiestra Dęta Mrongovia
17.00 wręczenie wyróżnień zasłużonym mieszkańcom Mrągowa
17.15 KRAWCZYK SHOW
19.00 W A N D A I B A N D A
12-20 FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW
 
Zobacz także: Classic Country Road w Miasteczku Westernowym Mrongoville i Regaty na jeziorze Czos.

Więcej o artystach...

AREK KŁUSOWSKI - to pochodzący z Rzeszowa charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz, osobowość sceniczna. Część słuchaczy słyszy w jego głosie młodego Artura Rojka, inni nazywają męską odpowiedzią na twórczość Darii Zawiałow. Mimo tych porównań Arek, to niewątpliwie jeden z najoryginalniejszych młodych artystów na polskim rynku muzycznym. Laureat 3 miejsca w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”. Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych polskich wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów: Ewy Farny, Sound ’n’ Grace, Mateusz Ziółko. W lutym 2021 roku wyszedł jego świetnie przyjęty singiel pt. „Antarktyda”. Drugim singlem zapowiadającym album jest „Idealny Syn”, który szybko podbił ogólnopolskie radiostacje, z szumną premierą w radio RMF FM. Z tą piosenką, jako wakacyjnym przebojem Arek wystąpił na letnich festiwalach emitowanych na żywo w telewizji: Top of The Top Festiwal w TVN oraz RMF Hit Festiwal w Polsat. Drugi album Arka Kłusowskiego zatytułowany “Lumpeks” miał premierę 21 maja. Pod koniec roku Arek przygotował dla fanów kolejną niespodziankę - wzruszającą balladę, z udziałem Kayah.

WANDA I BANDA - legendarny polski zespól rockowy założony przez Wandę Kwietniewską, która po odejściuz grupy Lombard we wrześniu 1982, już w listopadzie tego samego roku założyła nowy zespół – Banda i Wanda. Była nie tylko wokalistką grupy, ale także kompozytorką. Na swoim koncie mają niejeden hit – HIFI, Nie będę Julią, Siedem Życzeń, można wymieniać w nieskończoność. Zespół charakteryzuje niesamowita charyzma i energia sceniczna, swoimi wykonaniami na żywo porywają tłumy - tych starszych i tych młodszych! Dzięki remixowi HIFI wykonanemu przez rapera PROBL3M Wanda i Banda dali się poznać również młodszej publice i do dziś koncertują po całej Polsce, nie tylko na koncertach solowych, ale także Dniach Miast czy Akcjach Specjalnych jak np. WOŚP czy Zadzwońcię po Milicję! Wanda Kwietniewska swoją postawą udowadnia, że wiek i staż sceniczny to tylko liczba. I wie co mówi – w przyszłym roku zespół obchodzić będzie swoje 40lecie, a nadal niejeden artysta uczyć mógłby się od nich energii i dystansu.

KRAWCZYK SHOW
to grupa świetnych muzyków z wieloletnim doświadczeniem estradowym, koncertująca w całej Polsce. Pomysł na projekt zrodził się w ostatnich latach i był przygotowywany od dłuższego czasu, ale informacja o śmierci wybitnego polskiego wokalisty - Krzysztofa Krawczyka zmotywowała muzyków do intensywnej pracy. Muzycy tworzący zespół za cel stawiają sobie popularyzację i ocalenie od zapomnienia utworów legendy polskiej muzyki rozrywkowej. Podczas swoich koncertów w całej Polsce zespół zabiera wielopokoleniową publiczność parostatkiem w piękny rejs po największych przebojach nieodżałowanego artysty. W programie nie może zabraknąć takich przebojów jak „Rysunek na szkle”, „Jak minął dzień”, czy „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”.Proszę nie wychylać się za burtę!