Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej (dział CKiT) oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” zapraszają do udziału w rajdzie pieszym.

Termin: 12.03.2016 r. (sobota)
Miejsce i czas startu: godz.9:30 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Przewidywana godzina zakończenia: 13.15 (odjazd autobusem z Piecek). Meta w Piekarni Szabelskiego.
Łączna dł. trasy: 12 km
Koszty: bilet autobusowy - cena 3 zł (płatne przez uczestnika)
Powrotne połączenie autobusowe: 13:15 - 13:34 Express Bus

Trasa wycieczki:
Spod CKiT udamy się
Miejskim Szlakiem Turystycznym w kierunku ul. Piaskowej, dalej ul. Słoneczną do tzw. Zwalonego Mostu. Następnie drogą, na dawnym nasypie kolejowym do asfaltu w kierunku wsi Krzywe. Przechodząc przez drogę wchodzimy w las i aż do Brejdyn nasyp kolejowy przebiega lasem. Odcinek bardzo wygodny do przejścia, bez drzew i krzaków. Dla rowerzystów jeszcze się nie nadaje. Zobacz galerię zdjęć (na FB) wykonanych jesienią

 

Informacje dodatkowe

W tym roku postanowiliśmy nagradzać najbardziej aktywnych uczestników naszych wydarzeń. W roku 2015 pokonaliśmy łącznie prawie 700 km. Dlatego też pierwsza osoba, która przekroczy z nami 350 km otrzyma atrakcyjną nagrodę.

Najwięcej organizujemy wycieczek rowerowych, dlatego też w roku 2016 chcemy przygotować uczestników do letniego sezonu powoli „rozkręcając” się na rowerze. Pomożemy Ci do czerwca wdrożyć się, dzięki organizacji coraz dłuższych rajdów. Wystarczy być systematycznym!

Organizatorzy:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel.  89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, info@it.mragowo.pl

Osoby nieletnie wyłącznie z opiekunem. Prowiant we własnym zakresie. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział jest bezpłatny.

Rajd odbywa się w ramach kampanii "Mazury. Raj dla aktywnych" organizowanej przez mazurskie LOT-y. Ma ona zwrócić uwagę na możliwości uprawiania turystyki aktywnej na Mazurach.