Szlaki rowerowe, atrakcje turystyczne i nocleg. Wszystko to, co turysta potrzebuje przemierzając Mazury jest już dostępne w jednym miejscu - Masuria. Official Guide. Nowoczesną aplikację można pobrać w Google Play.

Masuria. Official Guide to bezpłatna aplikacja skierowana do posiadaczy urządzeń mobilnych (smartphone, tablet z systemem operacyjnym Android), realizująca funkcję przewodnika po regionie. Nie jest to jednak przewodnik z opisami turystycznymi, historią regionu, ciekawostkami. Na rynku już są dostępne tego typu przewodniki, np. My-Guide, którego rozwój wspierany jest przez miasto Mrągowo, w tym Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej. Aplikacja Masuria jest jedyną aplikacją w województwie warmińsko – mazurskim prezentującą na jednej mapie przebieg szlaku oraz lokalizację obiektów turystycznych razem z danymi teleadresowymi.

Lokalizacja

Dzięki włączonemu trybowi „Lokalizacji” w urządzeniu mobilnym zorientujesz się nie tylko w swoim położeniu na szlaku, ale namierzysz przydatne obiekty turystyczne, jak np. atrakcje, obiekty gastronomiczne, serwisy rowerowe, centra handlowe i wiele innych. Aplikacja będzie finalnie zawierała obiekty z powiatów: mrągowskiego (850), giżyckiego (707), piskiego (502) i węgorzewskiego (192), a więc ponad 2 000! Aplikacja pomaga szybko zorientować się w terenie. Dzięki temu możesz zaplanować przerwę na trasie w restauracji lub zadzwonić i zarezerwować nocleg itp.

Wyszukiwarka

Aplikacja zawiera bazę turystyczną pogrupowaną w następujące kategorie główne: Atrakcje, Gastronomia, Noclegi, Muzea i galerie, Rozrywka, Sport, Usługi, Zakupy. Kategorie zawierają także kategorie uszczegóławiające. Pomoże Ci to znaleźć w miejscowości te obiekty, których właśnie szukasz.

Obiekty, które chcesz zapamiętać możesz dodać do Ulubionych, w ten sposób będziesz miał pod ręką numer telefonu do hotelu czy wypożyczalni rowerowej.

Szczegóły miejsca


Uzyskujesz natychmiastową informację o danych teleadresowych, stronie internetowej, informacjach dodatkowych np. menu restauracji, dokładną lokalizację w terenie oraz zdjęcie.

System Rzeczywistości Rozszerzonej – okno na świat


Ekran z technologią rzeczywistości rozszerzonej (AR) tworzy okno, przez które możesz zobaczyć więcej. Nakieruj kamerę na interesujący Cię kierunek, a dowiesz się co kryje się przed Tobą!

Dzięki temu będąc w centrum miasta, nie ruszając się z miejsca, możesz zapoznać się z menu restauracji w okolicy czy też sprawdzić bilety wstępu do muzeum. Wiesz dokładnie jak daleko obiekt znajduje się od Ciebie, a dzięki nawigacji łatwo tam dotrzesz.

Szlaki turystyczne


W jednym miejscu poznasz przebieg wszystkich mazurskich szlaków turystycznych rowerowych i pieszych. Nie potrzebujesz już skomplikowanych opisów jak jechać, gdzie skręcić itd. Dzięki lokalizacji na szlaku, wiesz w którym miejscu się znajdujesz!  

Do kogo kierowana jest aplikacja?

Aplikacja skierowana jest do użytkowników telefonów z systemem Android i jest bezpłatnie do pobrania i zainstalowania w sklepie Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=it.mragowo.pl

Mimo, że Aplikacja została stworzona do turystów aktywnych to przeznaczona jest dla wszystkich turystów zwiedzających Mazury zarówno na lądzie jak i na wodzie.

Co możesz zyskać?


Aplikację można traktować jako Książkę Telefoniczną turysty zwiedzającego Mazury.

Plany modernizacji aplikacji do czerwca 2017


Po wprowadzeniu obiektów turystycznych z regionu Wielkich Jezior Mazurskich zostanie dodana możliwość otrzymywania Wiadomości PUSH. Użytkownik będzie otrzymywał informację o wydarzeniach z całego regionu!

O nas

Aplikacja oraz strona internetowa są administrowane przez Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej. Daje to pewność, że dane obiektów są rzetelne i aktualne.

Kontakt

Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Mrągowska"
Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej
tel. 89 741 80 39, tel. 89 743 34 67
e-mail:
info@it.mragowo.pl, biuro@it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl