SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ

Mrongoville jest  odwzorowaniem miasteczka z Dzikiego Zachodu, z drugiej połowy XIX w. Tylko w Mrongoville są najdzielniejsi kowboje, najbardziej niebezpieczni bandyci, najpiękniejsze kobiety...!Przy Mrongoville Family Town działaWioska IndiańskaKraina Winnetou.

 

Miasteczko westernowe Mrongoville położone jest w Mrągowie znanym z Pikniku Country. Leży na przedmieściach, niedaleko rzeki Dajny słynącej ze spływów kajakowych. Aby dojechać do Mrongoville należy kierować się na Giżycko i z lewej strony drogi szukać drogowskazu umieszczonego niedaleko parkingu.

 

  

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Przy Mrongoville Family Town działaWioska IndiańskaKraina Winnetou. Znajduje się w samym środku malowniczej polany, w urokliwej dolinie, mającej w bliskim sąsiedztwie miasteczko westernowe Mrongoville Family Town oraz park linowy. W Krainie Winnetou przeniesiecie się Państwo ze swoimi pociechami w dawny świat Indian Ameryki Północnej oraz Dzikiego Zachodu. Poprzez zabawę poznacie tradycje oraz historię Rdzennych Amerykanów, jakże podobną i bliską historii naszej ojczyzny, o czym z wielką pasją opowiedzą Państwu prowadzący indianiści: Jacek Piętka Rakoczy Szary Wilk oraz Anita Skowrońska. Do Państwa dyspozycji na terenie wioski znajdują się tradycyjne domy Indian Wielkich Prerii – tipi (pięknie wyposażone) oraz oryginalne jurty mongolskie. W wiosce znajduje się garderoba ze strojami do wypożyczenia, a także sklepik z pięknymi pamiątkami rodem z Dzikiego Zachodu i nie tylko. Oprócz tego mamy strzelnicę indiańską, tor przeszkód, a także miejsce ogniskowe, w którym można przysiąść i patrząc w ogień zrelaksować się i odpocząć. Tą niesamowitą przygodę możecie Państwo przeżyć w naszej Krainie Winnetou, znajdującej w najpiękniejszym regionie Polski, Krainie Tysiąca Jezior – Mazurach. Zapraszamy serdecznie.

Oferta Wioski Indiańskiej dla grup zorganizowanych sezon 2019   (pobierz pdf)

 

Od lipca 2008 r. turyścimogą poczućklimat Dzikiego Zachodu nie tylko latem podczas Pikniku Country, lecz również przez cały rok wWestern City Mrongoville! W październiku 2018 r. Miasteczko zmieniło dzierżawcę i od tego czasu funkcjonuje pod nazwą Mrongoville Family Town

 

 

 

Zobacz relacje video z otwarcia Westernowego Miasteczka Mrongoville

 

 

Mrongoville Family Town
ul. Młynowa 50
11-700 Mrągowo
tel. 503 790 444
e-mail:
mrongoville.family.town@gmail.com

www.mrongoville.pl

 

Wioska Indiańska Kraina Winnetou
ul. Młynowa 50,
11-700 Mrągowo
Jacek Piętka, tel. 576 839 879, e-mail:
kraina.winnetou@interia.eu
Anita Skowrońska, tel. 533 734 251, e-mail:
anita.skowronska@interia.eu

 

Mrągowo

Szlak rzeki Dajny

Fun Park

 

Mrągowo

Młynowo

Wola Muntowska

Popowo Salęckie