Kontynuujemy akcję z poprzednich lat i zbieramy powojenne zdjęcia oraz historie związane z Mrągowem. Pan Andrzej Alicki zgodził się podzielić z nami wspomnieniami ze swojego dzieciństwa i młodości spędzonej w Mrągowie. Przyjemnej lektury.
"Skwer nad Magistrackim w roku 1976. Za skwerem urzędował w swoim sklepie pan Rurak. W niedzielę po mszy zachodziłem na ciastko lub lody w dwóch wafelkach. Za Jeziorem Magistrackim zimą, podczas lekcji wf, zjeżdżaliśmy na sportowych sankach z góry od wieży. Profesor Edmund Januszewski stał na dole przed dawną ul.Lenina i łapał tych, którzy nie zdołali wyhamować. Ruch był tak niewielki, że co pewien czas pozwalał przejechać przez ulicę do jeziorka. Wtedy właściwie stawu, który przez wiele lat był pogłębiany. Na pogłębiarkach urządzaliśmy sobie zabawy.
Z czasem, gdy ruch samochodowy się zwiększył, przenieśliśmy się na tzw.dympel za Internatem LP. A jeszcze później na górę przy ul. Piaskowej, gdzie dziś znajduje się spore osiedle. Tam już chętni mogli zjeżdżać na nartach. Był wybór."
_______
Zbieramy powojenne zdjęcia i wspomnienia dotyczące Mrągowa
Stare, czarno-białe fotografie mają niesamowitą moc przyciągania. Zatrzymują wzrok na dłużej i wywołują uczucie nostalgii. Często lepiej niż kolor pokazują nastrój. Z ciekawością przyglądamy się im, bo przedstawiają świat, którego już nie ma. Jest to swego rodzaju fotograficzny wehikuł czasu, który pozwala nam cofnąć się o kilkadziesiąt lat i przekonać, jak wtedy wyglądało nasze miasto, jak wyglądali mieszkańcy (strój, fryzura) i co robili na co dzień.
Przeszukaj domowe archiwa w poszukiwaniu starych zdjęć Mrągowa i pomóż nam zachować historię miasta.
Prosimy o dostarczanie zdjęć, na których poza ludźmi widoczne są elementy architektoniczne miasta. Mile widziane są również wspomnienia dokumentujące życie mieszkańców. Zdjęcia zostaną zeskanowane, a oryginały oddane dla właściciela.
📧 Beata Gida, b.gida@mragowo.um.gov.pl
👣 Referat Promocji i Rozwoju, Urząd Miejski w Mrągowie, ul. Królewiecka 60A