Od początku roku razem z Wami przejechaliśmy na rowerze i przespacerowaliśmy prawie 700 km. Zorganizowaliśmy dla Was 18 rajdów rowerowych i pieszych. Łącznie przebyliśmy 609 km rowerem i 79 km pieszo. Dodatkowo zorganizowaliśmy kilka innych imprez sportowo-rekreacyjnych jak. np. „Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację. Rajd Krutyni” (18.06.2016), wyjazd szlakiem Green Velo do Fromborka (26.-28.05), czy spływ kajakowy szlakiem Dajny (2.05), spływ na jeziorze Legińskim koło Łężan (14.05).

Nogi bolą, oj bolą...
Pierwszą imprezą w tym roku, którą dla Was zorganizowaliśmy, był styczniowy marsz  12-kilometrowym szlakiem pieszym „Pięciu jezior” oraz zwiedzanie miasta Miejskim Szlakiem Turystycznym „Poznaj Mrągowo”. W lutym pojechaliśmy do Mikołajek na zupę rybną. Ponieważ w tym roku udrożniliśmy dla ruchu turystycznego dawny nasyp kolejowy do Piecek (dzięki Gminie Piecki, przy wsparciu Mrągowskiego Klubu Biegacza) zorganizowaliśmy do Piecek Rajd pieszy oraz po zakończeniu prac Rajd rowerowy. Wiosną zwiedzaliśmy Szestno, Warpuny, a także braliśmy udział w Festynie Wodniackim w Sorkwitach. W czerwcu zorganizowaliśmy najdłuższy marsz pieszy w historii naszych rajdów, mianowicie przeszliśmy niebieskim szlakiem pieszym im. Melchiora Wańkowicza z Sorkwit do Piecek. Długość trasy to 35 km! Można by długo wymieniać. Mimo, że nasze nogi odczuwają ogrom kilometrów pokonanych od początku roku, nie spoczniemy na laurach i do końca roku szykujemy dla Was jeszcze kilka rajdów pieszych i rowerowych.

Podsumowanie zbierania kilometrów z LOT-em
Kilometry można było zbierać za udział w rajdach rowerowych organizowanych przez LOT, udział w wydarzeniach rowerowych typu Mazury MTB czy Mrągowski Festiwal Rowerowy, a także w akcjach i aktywnościach rowerowych lub za indywidualne przejazdy, ale wyłącznie oznakowanymi szlakami rowerowymi, których początek jest na terenie powiatu mrągowskiego.

Organizator:
Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel. 89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl

Uczestnicy z największą liczbą kilometrów:
1. Bielski Marek (1133 km)
2. Pogorzelski Maciej (977 km)
3. Otkińska Anna (310 km)
Każdy z wygranych  otrzymuje kartę VIP na basen oraz fitness do Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa do wykorzystania do 30.11.2016 (10 wejść). GRATULUJEMY!

Sponsorem nagrody jest Hotel Mercure Mrągowo Resort & Spa. Dziękujemy!

Specjalną nagrodę postanowiono ufundować najmłodszej uczestniczce naszych rajdów. Liwia Banach ma 12 lat i wzięła udział wraz z rodzicami w 3 rajdach pieszych, łącznie pokonała 36 km. W nagrodę otrzyma bon na zakupy o wartości 150 zł, do wykorzystania  w "Sport City" Tomasz Młynarczyk (ul. Warszawska 7 B lok. 5 oraz Sport City CH Fabryka przy ul. Brzozowej 16).  Nagrodę ufundował właściciel Tomasz Młynarczyk.
Gratulujemy i zachęcamy do aktywności fizycznej!

Lista uczestników z pokonanymi kilometrami (plik pdf)