SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ 


Gratka dla miłośników żeglarstwa i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Połączenie tradycji żeglarskich i komfortu XXI wieku. Największy polski śródlądowy statek.

Żaglowiec „Chopin” pływa po Południowych Mazurach – Jeziorze Mikołajskim, Bełdany i Śniardwy – w sezonie nawigacyjnym, czyli od połowy kwietnia do połowy listopada. Rejsy mogą się odbywać o każdej porze dnia i nocy. Statek ma dwie przystanie w Mikołajkach.

Statek Chopin to idealne miejsce do zorganizowania wszelkich spotkań biznesowych czy integracyjnych na Mazurskim Morzu.

Statek Chopin zbudowała Wioska Żeglarska – Krzysztof Kosiński. Żaglowiec realizowany był na zamówienie Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. Autorem projektu statku jest Krzysztof Maćkowiak z Gdańska. Kadłub Chopina został wykonany w Płocku. Jest to największy polski żaglowiec śródlądowy (40,90 m długości) zbudowany w stylu XIX – wiecznego brygu. Wszystkie elementy wykonane są z tradycyjnych i oryginalnych materiałów, co stwarza wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Żaglowiec po raz pierwszy zaprezentowano 23 września 1999 roku na Cyplu Czerniakowskim w Warszawie. Od 2006 roku Statek Chopin ma dwie przystanie w Mikołajkach i stanowi jedną z największych atrakcji Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

 Do uzgodnienia.

Statek Chopin
Wioska Żeglarska
Krzysztof Kosiński
kom. +48 600 890 838
info@statekchopin.pl

Mazurski Park Krajobrazowy

Mikołajki

Szlaki piesze

Szlaki rowerowe

 

Łuknajno

Mikołajki

Woźnice