SPIS TREŚCI

Informacje Ogólne
Położenie
Informacje szczegółowe
Historia
Galeria
Cennik
Kontakt
Atrakcje w pobliżu
Noclegi w pobliżu

 

ARTYKUŁ WIEŻA MRĄGOWO

⇒ Informacje ogólne

Wieża widokowa w Mrągowie to obiekt unikatowy – jedyny w swoim rodzaju punkt widokowy oraz kawiarnia, w której miło spędzisz czas. Na poszczególnych piętrach znajdują się wystawy tematyczne. Z tarasu widokowego na szczycie wieży możesz podziwiać panoramę miasta oraz otaczające je lasy i jeziora.

Położenie

Wieża Mrągowo znajduje się w Parku im. gen. Władysława Sikorskiego w Mrągowie.

Informacje szczegółowe 

Pokonując kolejne stopnie zwiedzasz wystawę poznając historię budynku. Niedługo zostanie uruchomiona kameralna kawiarnia, gdzie przy blasku świec będzie można delektować się świeżo parzoną kawą, wyjątkowymi mieszankami herbat i kawałkiem pysznego ciasta. W sezonie letnim pracownicy zapraszają również do ogródka kawowego i strefy relaksu umieszczonych wśród zieleni okalającej Wieżę gdzie możesz dostrzec i usłyszeć zwierzęta zamieszkujące ten teren. Odwiedzających zapraszamy również do sklepiku z pamiątkami. Można w nim kupić między innymi piękne kartki pocztowe, kubki oraz inne upominki. Ze względu na usytuowanie Wieży w miejskim parku nie posiadamy parkingu dla samochodów. Zapraszamy pieszo bądź rowerem. Zabytkowa Wieża nie jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na taras widokowy wiedzie sto stopni.

Historia

Wieża Mrągowo rozpoczęła swoją działalność pod koniec 2019 roku.

Wieża Mrągowo, dawna  Wieża Bismarcka  jest obiektem zabytkowym. Stoi na tak zwanym Wzgórzu Jaenike (obecny Park im. Sikorskiego). Wieże Bismarcka budowano w Niemczech na cześć kanclerza Niemiec Otto von Bismarcka (1815 – 1898). Był on uważany za bohatera narodowego. Rada miasta Sensburga (Mrągowo) podjęła w 1902 r. decyzję o budowie Wieży Bismarcka. Uroczyste otwarcie odbyło się 18 sierpnia 1906 roku. Była to pierwsza Wieża Bismarcka na Mazurach. Wysokość wieży wynosi 23 m. W okresie międzywojennym była punktem widokowym, wyposażonym w lunety. Jest to najlepiej zachowana Wieża Bismarcka w województwie warmińsko - mazurskim. Na terenie Polski istnieje obecnie 17 wież Bismarcka. Wzgórze Jaenike było do pierwszej wojny światowej miejscem spotkań i spacerów – można tu spotkać pozostałości po fontannie i pomnikach.

Galeria

  

Cennik

Cennik 2021

Bilet normalny: 12 zł
Bilet ulgowy: 9 zł
Bilet grupowy: 9 zł
Dzieci do lat 3 - bezpłatnie

Kontakt

Wieża Mrągowo
ul. Brzozowa 7c
11-700 Mrągowo
tel. +48 516 562 730
e-mail:  
kontakt@wiezamragowo.pl
www.wiezamragowo.pl

Atrakcje w pobliżu

Mrągowo

Szlak rzeki Dajny

Fun Park

Miasteczko westernowe Mrongoville

Nocleg w pobliżu

Mrągowo