Promocja Ziemi Mrągowskiej na Targach Lato 2009 w Warszawie (24-25.04.2010 r.)

Targi LATO to największe w Polsce turystyczne targi, podczas których przedstawiana jest oferta wyjazdowa i pobytowa, przede wszystkim na wiosenno-letni sezon turystyczny. To niezwykły kiermasz propozycji wypoczynku wakacyjnego i weekendowego w najatrakcyjniejszych rejonach Polski i poza granicami naszego kraju. Wiele z prezentowanych ofert sprzedawanych jest w promocyjnych cenach, przygotowanych specjalnie na targi.

W tym roku swoją ofertę prezentowało ponad 300 wystawców. Ziemię Mrągowską można było spotkać na stoisku regionalnym Warmińsko – Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Promocją Ziemi Mrągowskiej zajęły się w tym roku: Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”, Miasto Mrągowo, Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej oraz po raz pierwszy w naszej ekipie: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej w Pieckach.

W tym roku zdecydowaliśmy się wesprzeć działania promocyjne Warmińsko – Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej podczas targów warszawskich. Na stoisku Warmii i Mazur poza nami oraz WM ROTem było obecne Giżycko oraz oddział olsztyński Polskiej Izby Turystyki. Stoisko regionalne wyróżniało się bardzo ładnym wystrojem oraz bardzo dogodną lokalizacją w hali wystawowej.

Warmińsko – Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna to najważniejsza organizacja turystyczna zajmująca się promocją turystyczną Warmii i Mazur. Ważne jest by wspierać podejmowane przez nią wszelkie działania promocyjne, ponieważ korzyści z tego osiągnie każdy region naszego województwa. Dobrze by było, by w następnym roku każde Miasto, Gmina czy Lokalna Organizacja Turystyczna, która weźmie udział w targach warszawskich przemyślała korzyści wynikające ze wspólnej promocji targowej.

Staraliśmy się w tym roku podkreślić walory Ziemi Mrągowskiej, które wyróżniają nas spośród innych rejonów Mazur, a mianowicie festiwalowy charakter Mrągowa, jako magnesu przyciągającego turystów. Z bogatej oferty kulturalnej na podkreślenie zasługuje projekt „Mrągowo – wyrzeźbione Miasto”. Jest to dwuetapowa impreza artystyczno - kulturalna polegająca na połączeniu różnych form sztuki, dla wykreowania nowej, unikatowej atrakcji turystycznej regionu produktu o marce Mrągowo - wyrzeźbione miasto.
Zobacz stronę poświeconą projektowi...


Z uwagi na wzrastające zainteresowanie ofertą agroturystyczną zaprosiliśmy w tym roku do współpracy Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Inicjatyw Wiejskich z Piecek. Stowarzyszenie jest członkiem Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska”. Spośród pytań, które otrzymaliśmy na uwagę zwraca coraz bardziej wzrastająca rola szlaków turystyki aktywnej podczas planowania wypoczynku.

Dziękujemy gestorom oraz Starostwu Powiatowemu w Mrągowie za dostarczenie nam materiałów promocyjnych.

Zobacz zeszłoroczną relację...