Miejsca i atrakcje:

  • Muzeum Regionalne im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach.  Nie lada gratka dla sympatyków sztuki ludowej i rarytas dla ekspertów dziedziny etnografii. Unikalna kolekcja sztuki ludowej, ukazująca historię i tradycję polskiej wsi. Niepowtarzalny cykl glinianych figurek ukazujących przyrodę, codzienną pracę, zwyczaje i tradycje oraz stroje, zwierzęta gospodarskie i wzajemne międzyludzkie relacje. Kolekcja składa się z kilku tysięcy figurek, zbieranym kilkadziesiąt lat! Rzeźby wykonane zostały przez znaną na całym świecie twórczynię sztuki ludowej Władysławę Prucnal z Medyni Głogowskiej.
  • Rezerwat "Zakręt"  - rezerwat torfowiskowo-leśny. Można tu prześledzić zarastanie jezior śródleśnych i tworzenie się torfowisk z charakterystycznymi pływającymi wyspami (odrywające się fragmenty kożucha torfowego). Rezerwat jest znanym obiektem dydaktycznym, gdzie zobaczyć można rosiczkę okrągłolistną, wełnianki pochwowatą i wąskolistną oraz żurawinę. W rezerwacie gnieżdżą się licznie gągoły, spotkać tu można bielika i puchacza.
  • Muzeum Przyrodnicze Mazurskiego Parku Krajobrazowego, tel. 89 742 14 05, Krutyń, gmina Piecki (Kolekcja przyrodnicza liczy ponad 200 eksponatów zwierząt, stale powiększając się. Wszystkie eksponaty w muzeum wykonane są przez dr Janusza Dynowskiego. Muzeum czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00, a w okresie letnim również w soboty i niedziele.)
  • Fundacja „Zwierzęta Eulalii”, tel. 601 390 091, Babięta, 11-710 Piecki, (jazda konna, kuligi, gry i zabawy, konkursy, imprezy, pokazy). Fundacja jest otwarta codziennie. WSTĘP DO FUNDACJI JEST BEZPŁATNY.  Płatne są jedynie dodatkowe atrakcje, dzięki czemu Fundacja może utrzymać zwierzęta.
  • Usługa spływu łodziami w staromazurskim stylu po rzece Krutyni otrzymała w roku 2007 tytuł "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur". W mazurskiej wiosce Krutyń, położonej w sercu Puszczy Piskiej, można przeżyć jedyne w swoim rodzaju spływy łodziami po rzece Krutyni. Rzeka na odcinku spływu jest szczególnie płytka (średnia głębokość 0,5 m) i niezwykle malownicza. Można zobaczyć wiele osobliwości przyrodniczych, jak np. zimorodka czy bociana czarnego.

  • Park linowy, ośrodek "Mazurskie chaty", ul. Zwycięstwa 61, 11-710 Piecki, tel. 608 287 139