Koncert NAMIGU Koncepcje bez twarzy
Koncert NAMIGU Koncepcje bez twarzy

Kolejna muzyczna propozycja Mrągowskiego Centrum Kultury z Cyklu Letnich Koncertów na Deptaku. W niedzielę 7 sierpnia 2022 r. o godz. 19:00 na skwerze Jana Pawła II w Mrągowie odbędzie się koncert NAMIGU "Koncepcje bez twarzy".

Opowieść złożona ze skrawków niedokończonych melodii, z fragmentów niedomyślonych historii, z dźwięków unoszących się w powietrzu i nie mogących znaleźć stałego miejsca. Ulotne i nienazwane elementy rozciągnięte w czasie, z nadaną im wagą i znaczeniem. Osadzone w świecie dźwiękowym nasyconym ciszą, oddechem, improwizacją i czystą emocją.

WSTĘP WOLNY !

"Koncepcje bez twarzy" - to założenie muzycznej wędrówki, kameralnych spotkań z człowiekiem. Oszczędne w formie i środkach kompozycje stanowią bazę dla poszukiwań brzmieniowych oscylujących pomiędzy delikatnością i subtelnym pięknem akustycznego grania a szorstkimi przestrzeniami elektronicznymi. Przez całość koncertu prowadzą słuchaczy i muzyków słowa poematów miłosnych XIII w. sufickiego mistyka - Rumiego. To otwarte zaproszenie do współprzeżywania . Kiedyś, gdzieś, tu i teraz.

NATALIA CZEKAŁA - pianino, syntezator, głos, emocje
KRZYSZTOF GUZEWICZ - handpany, instrumenty perkusyjne, elektronika, emocje
PUBLICZNOŚĆ - szepty, szumy, głosy, emocje

***
Cykl letnich koncertów jest propozycją ciekawych spotkań z różnorodną muzyką na łonie natury. Koncerty, którym przyświeca idea spędzania wolnego czasu z dala od alkoholu i środków odurzających, dofinansowane są ze środków budżetu miasta w ramach Gminnych Programów Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowyh oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Miasto Mrągowo, w związku z przystąpieniem do ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”