W Mrągowie pojawią się pociągi! We wtorek, 16 lipca, na mrągowską stację kolejową zawita specjalny historyczny skład pasażerski z lokomotywami parową i spalinową. Wszystko w ramach projektu MAZURY 2019, realizowanego przez Turystykę Kolejową TurKol.pl. Przyjazd pociągów planowany jest na godzinę 9.30.

W dniach 13-17 lipca w ramach oferty MAZURY na kolejowe szlaki Wielkopolski, Ziemi Łódzkiej oraz Warmii i Mazur wyruszy specjalny pociąg, ciągnięty przez zabytkowy parowóz, przy wspomaganiu lokomotywy spalinowej.

Jak podaje portal turkol.pl w Mrągowie skład pojawi się we wtorek, 16 lipca. Mrągowska stacja będzie punktem przejazdu dwóch tras pociągów: Żagiel i Bartosz. Składy poprowadzi lokomotywa parowa i wspierająca lokomotywa spalinowa. Pierwsza trasa (pociąg Żagiel) zakłada przejazd przez stacje Olsztyn Gł. - Czerwonka - Mrągowo - Czerwonka - Olsztyn Gł., a druga (pociąg Bartosz): Mrągowo - Korsze - Bartoszyce - Korsze - Mrągowo.

Źródło: mragowo.plPociągi na odcinku w jedną stronę poprowadzi samodzielnie lokomotywa spalinowa, w kierunku przeciwnym parowóz lub dwie lokomotywy łącznie. W sytuacji trakcji podwójnej parowóz będzie lokomotywą prowadzącą, a lokomotywa spalinowa będzie doczepiona na końcu składu.

Rezerwacja biletów na trasy pociągów Żagiel i Bartosz została zakończona, ale organizator przewozów, czyli Turystyka Kolejowa TurKol.pl, zapewnia, że bilety będzie można jeszcze kupić na pokładzie pociągów, u kierownika pociągu.

Więcej na:TurKol.pl

Źródło:mragowo.pl