W damskiej gotowalni
W damskiej gotowalni

Po dość długim okresie zamknięcia Muzeum w Mrągowie w związku z epidemią covid 19 zostanie otwarte i udostępnione zwiedzającym z dniem16 czerwca 2020. Oczywiście obowiązują pewne obostrzenia, które obowiązują pracowników jak i naszych gości muzealnych.

Wszyscy zwiedzający muszą posiadać maseczki, obowiązkowo zdezynfekować ręce po wejściu do muzeum oraz zachować podczas zwiedzania odstęp min. 2 metrów pomiędzy sobą. Ta odległość niedotyczy oczywiście rodzin i osób współmieszkających. Pracownicy podczas kontaktu zezwiedzającymi muszą posiadać założone przyłbice lub maseczki oraz w niektórych sytuacjach jednorazowe rękawiczki. Mamy nadzieję, że te obostrzenia nie sprawią zbyt wielkiego kłopotu i nie zakłócą specjalnie zwiedzenia naszej instytucji, zapoznania się z naszą ofertą wystawienniczą– mówi Klaudiusz Woźniak p.o. kierownika muzeum.Ponadto miło mi poinformować, że z dniem otwarcia muzeum czynna jest również nowo otwartawystawa czasowa „W damskiej gotowalni”, która prezentuje przedmioty i przybliża tematykę związaną z zachowaniem czystości, higieny czy estetyki wyglądu na przełomie XIX i XX wieku. Przypominamy również, że cały czas jest czynna wystawa archeologiczna przygotowana przez Fundację Dajna „Ukryte i odkryte pod ziemią. Starożytne grobowce Warmii i Mazur”, która została otwarta podczas uroczystych obchodów z okazji 50-lecia działalności Muzeum w Mrągowie.

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin zwiedzania na czas epidemii znajduje się na stronie internetowej muzeum oraz umieszczony jest przed wejściem do muzeum.