W kraju Garudy - Indonezja
W kraju Garudy - Indonezja

Od wtorku 25 maja 2021 r. przez cały sezon letni aż do jesieni tego roku Muzeum w Mrągowie będzie prezentowało wystawę „W kraju Garudy - Indonezja” przedstawiającą fragment kultury materialnej i duchowej ludności zamieszkującej Indonezję.

Ta ciekawa wystawa przybliża bogactwo i różnorodność indonezyjskiej kultury, największego kraju wyspiarskiego o dużym zróżnicowaniu etnicznym i kulturowym. Na wystawie prezentowane są obiekty ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie. Są to przedmioty codziennego użytku, tkaniny, ubiór i ozdoby stroju, broń biała wśród niej słynne indonezyjskie krisy oraz także instrumenty muzyczne i przedmioty związane z kultem religijnym.

Ogromne podziękowania kierujemy do pana Klaudiusza Woźniaka kierownika Muzeum Mazurskiego w Szczytnie za zorganizowanie wystawy i okazaną pomoc przy jej przygotowaniu w naszym Muzeum. Bardzo dziękujemy pani Renacie Wielgan plastykowi Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie za aranżację wystawy a pracownikom technicznym Muzeum dziękujemy za transport i logistykę oraz wykonanie ciężkich prac fizycznych. Pracownikom Muzeum w Mrągowie serdecznie dziękujemy za prace pomocnicze przy wystawie oraz porządkowe w Muzeum, tak by nasi Goście mogli czuć się w naszych progach jak najlepiej. - powiedział Dominik Tarnowski, kierownik mrągowskiego muzeum.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Muzeum i obejrzenia nowej wystawy przybliżającej cząstkę niezwykle ciekawej i egzotycznej kultury!

Dni i godziny otwarcia:
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek 10:00-17:00
sobota 9:00-16:00

Kasa czynna:
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek do 16:30
sobota do 15:30

Bilety:
ulgowy - 5 zł (uczniowie, studenci, emeryci, nauczyciele)
normalny - 8 zł
przewodnik - 30 zł
rodzinny (2+1, 1+2) - 16 zł, rodzinny (2+2, 2+3, 1+3) - 21 zł

Kontakt:
Muzeum w Mrągowie
ul. Ratuszowa 5
11-700 Mrągowo
tel. 89 741 28 12
e-mail: mragowo@muzeum.olsztyn.pl
www.mragowo.muzeum.olsztyn.pl