SPIS TREŚCI

Informacje ogólne
Położenie
Informacje szczegółowe
Galeria
Atrakcje w pobliżu
Noclegi w pobliżu

 

ARTYKUŁ POJEZIERZE MRĄGOWSKIE

⇒ Informacje ogólne

Warmia i Mazury obfitują w jeziora, rzeki, strumyki. Także i na Pojezierzu Mrągowskim ich nie brakuje.

⇒ Położenie

Pojezierze Mrągowskie znajduje się w samym centrum Pojezierza Mazurskiego, w otoczeniu pięknych krain: od strony północnej graniczy z Niziną Sępopolską, od zachodniej z Pojezierzem Olsztyńskim, z kolei od wschodniej sąsiaduje z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich, a od południa z Równiną Mazurską. Sąsiedztwo wyśmienite.

⇒ Informacje szczegółowe

Pojezierze Mrągowskie nie może się poszczycić wielkimi jeziorami, jednak są one liczne. Oprócz jezior charakteryzują je również wzgórza morenowe i lasy z bogatą fauną i florą. Jest pięknie i bajkowo. W naszą sielankową krainę doskonale wpisuje się taka legenda: Jesienią, gdy pojawia się babie lato, po jeziorach na łódeczce z liścia olchy żegluje czarodziejka. To ona snuje nici babiego lata i oplątuje nimi ludzkie serca. Kogo zaś oplączą nitki, ten zawsze wróci na Mazury i zawsze będzie za nimi tęsknił.

Kraina idylliczna dla wędkarzy, grzybiarzy, żeglarzy, kajakarzy… Pojezierze Mrągowskie to ponad 1800 km2 - jeśli pragniesz ciszy i spokoju, taki obszar Ci to zapewni. U nas „zgubisz się” – uciekniesz od tłumów, wyciszysz, odpoczniesz. Rozglądaj się wówczas za uroczymi niewielkimi wioskami i miasteczkami, szukaj odpoczynku nad mniejszymi jeziorami, relaksu na kwitnących łąkach bądź w lasach zapewniających schronienie przed upalnym słońcem. Lecz jeśli tęsknisz za towarzystwem i gwarem i u nas to znajdziesz. Na Pojezierzu Mrągowskim leży znane Festiwalowe Miasto Mrągowo. Zaznasz w nim tańców, hulanek i swawoli.

Przekonaj się sam. Odwiedź, rozsmakuj się i wróć po więcej.

Sprawdz stronę eko-mariny w Mrągowie i Mikołajkach...

  

POBIERZ i POSŁUCHAJ

plik mp3 (5 MB)

Pojezierze Mrągowskie

plik mp3 (6,8 MB)

Eko-Marina oraz j. Czos w Mrągowie

POBIERZ ARTYKUŁY MARKA HALTERA Z MIESIĘCZNIKA "ŻAGLE" 

"Jeziora Dolnej Krutyni"
"Na południe od Mrągowa"
"Jeziora Rynny Mrągowskiej"
"Jeziora Sorkwickie"

Pobierz: Zakaz używania silników spalinowych na akwenach powiatu mrągowskiego

⇒ Galeria 

fot. Paweł Krasowski

⇒ Atrakcje w pobliżu

Mrągowo

Szlaki rowerowe

Szlaki piesze

Szlaki kajakowe

⇒ Nocleg w pobliżu

Mrągowo

Krutyń