Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” została utworzona w 2004 roku. Siedziba mieści się w Mrągowskim Centrum Informacji  Turystycznej. Aktualnie stowarzyszenie liczy prawie 100 członków, w skład których wchodzą samorządy: miasta Mrągowa, gminy Piecki i Powiatu Mrągowskiego oraz przedstawiciele sektora turystycznego. Głównym celem działalności LOT jest promocja Ziemi Mrągowskiej, wspieranie rozwoju turystyki oraz systematyczna współpraca z podmiotami branży turystycznej.

Od roku 2005 działa strona www.it.mragowo.pl

Trochę historii

„Pod koniec  2008 roku strona po raz pierwszy została gruntownie zmieniana. Wtedy to LOT „Ziemia Mrągowska” oraz MCIT zrealizowały projekt „E-encyklopedia Ziemi Mrągowskiej”. Celem było wypromowanie atrakcji Ziemi Mrągowskiej, zwiększenie ruchu turystycznego, rozbudzenie zainteresowania oraz pogłębienie wiedzy mieszkańców powiatu mrągowskiego o swoim regionie. Zmiany wtedy dokonane to m. in. rozbudowa wyszukiwarki danych turystycznych, spis imprez w atrakcyjnej formie kalendarza, interaktywną mapę powiatu mrągowskiego, galerię zdjęć, dynamiczny dział z aktualnościami oraz ogromną bazę informacji nie tylko o powiecie mrągowskim, lecz także o Warmii i Mazurach. W lipcu 2013 roku zakończono kolejne prace modernizacyjne polegające na poprawie szaty graficznej, rozbudowę wyszukiwarki o nowe możliwości, newsletter oraz kanał RSS.

Więcej...


Przyszedł czas na kolejną dużą zmianę. Wstępny etap przystosowania strony pod prezentacje na różne urządzenia mobilne  został zakończony. Nie jest to jednak koniec. Strona będzie miała odświeżony i nowoczesny wygląd, m.in. dzięki prezentacji treści w poziomie.

Nasza główna strona promocyjna www.it.mragowo.pl, która działa od 11 lat z roku na rok jest coraz bardziej popularna. Przez cały roku 2015 skorzystało z niej 229 500 unikalnych użytkowników. Taki wynik, jak na stronę turystyczną jest bardzo dobry.

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Mrągowska administruje obecnie czterema stronami internetowymi, które można uznać za poszczególne obszary naszych specjalizacji: www.it.mragowo.pl, www.konferencjemazury.com (Convention Bureau Masuria), www.klaster.mazury.pl, www.mazuria.ru (strona rosyjskojęzyczna).

W tym roku planujemy uruchomienie trzech kolejnych: www.aktywnynarowerze.pl (poświęcona turystyce aktywnej), www.visit-masuren.de (strona niemiecko i anielsko-języczna) oraz www.poznajmragowo.pl o tematyce krajoznawczej.