Rajd rowerowy Szlakiem herbowym
Rajd rowerowy Szlakiem herbowym

Rajd łatwym technicznie niebieskim Szlakiem Herbowym pomiędzy Mrągowem i Kętrzynem. Trasa bogata w zabytki: Pałac w Nakomiadach, dwór w Sławkowie i Windykajnach a także Góra Herbowa związana z legendą o herbie Kętrzyna oraz Mrągowa.

Termin: 16.11.2019 r. (sobota)
Miejsce i czas startu: godz. 9:30 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Przewidywana godzina zakończenia: 17:00
Łączna dł. trasy: ok. 64 km

Trasa rajdu
Z Mrągowa udamy się najpierw na północ: Popowo Salęckie, Wyszembork do Nakomiady. Po zwiedzaniu ogrodów i parku trasa wycieczki prowadzi na północ do Nowej Wsi Kętrzyńskiej. Tutaj istnieje możliwość zwiedzania Kętrzyna oraz odpoczynku. Następnie szlakiem niebieskim kierując się na południe uczestnicy zobaczą dwór w Windykajnach oraz cmentarz rodowy właścicieli Nakomiad w Godzikowie. Po drodze uczestnicy zdobędą Górę Herbową, na której stoi pomnik z herbem Kętrzyna.
Zobacz trasę na mapie

Informacje dodatkowe
Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział bezpłatny. Młodzież wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Prowiant we własnym zakresie.

Rowerowe Mazury
Rajd odbywa się w ramach promocji turystyki rowerowej na Mazurach „Rowerowe Mazury”. Jest to 144. rajd krajoznawczy przygotowany organizatorów.

Organizator:
Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel. 89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl

UWAGA! W przypadku niepogody rajd może być odwołany. Ewentualna informacja o odwołaniu zostanie zamieszczona po poniższym artykułem w dniu rajdu i w wydarzeniu na FB, czyli 16.11.2019 o godz. 8.00.

zdjęcie do wstępu artykułu: it.kętrzyn