Rowerowa gra miejska
Rowerowa gra miejska

W sobotę 30 kwietnia 2016 r. zapraszamy na Mazury MTB - 2 Etap Mrągowo - Eliminator XC, którego uczestnicy zmierzą się na 2 km trasie po wąskich i krętych uliczkach miasta.

Dodatkową atrakcją imprezy będzie Rowerowa gra miejska oraz Noc Rowerów.

Wyobraźmy sobie, że nasze miasto to plansza do gry. Zadaniem graczy jest rozwiązywanie zagadek związanych z Mrągowem. Zabawa pozwala spojrzeć na nasze miasto zupełnie inaczej. Na odkryciu na nowo miejsc, które mijamy codziennie bez zastanowienia nad ich historią czy znaczeniem, ponieważ już do nich przywykliśmy. Nawiązując do organizowanych już kilkukrotnie Podchodów - Poznaj Mrągowo, zapraszamy tym razem na rowerową wersję zabawy - mówi Robert Wróbel, kierownik Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej.

Rowerowa gra miejska odbędzie się 30 kwietnia w godzinach 15:00-17:00. Początek i meta na skwerze Jana Pawła. Wyczytanie zwycięzców i wręczenie nagród dla uczestników zabawy nastąpi na Pl. Unii Europejskiej. Na imprezę nie obowiązują zapisy.

W ramach Mrągowo Rowerowo przyznajemy 30 pkt.

Organizatorzy: Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej, Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Mrągowska", tel. 89 741 80 39 oraz Urząd Miejski w Mrągowie, tel. 89 741 90 40.

Zapraszamy również do udziału w Nocy Rowerów, czyli rowerowej paradzie świateł, która odbędzie się o godz. 20:30 (spotykamy się nad j. Magistrackim przed budynkiem banku).