Ruszyła petycja w obronie Stacji Badawczej Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym
Ruszyła petycja w obronie Stacji Badawczej Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym
Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym zniknie z listy atrakcji turystycznych Mazur? Ruszyła petycja w tej sprawie. 

Polska Akademia Nauk podjęłą decyzję o likwidacji Stacji Badawczej IP PAN w Kosewie Górnym. Więcej informacji [KLIKNIJ TUTAJ]. To popularna atrakcja turystyczna Mazur, w której mieszka ponad 400 zwierząt. Co roku chętnie odwiedzają ją miłośnicy przyrody i sympatycy wypoczynku na świeżym powietrzu. Jest jedyną w Polsce placówką badawczą zajmującą się hodowlą i badaniami nad trzema gatunkami jeleniowatych występujących w naszym kraju: jeleniami szlachetnymi, danielami europejskimi i jeleniami wschodnimi. 

Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym jest również członkiem Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” zrzeszającym ponad 80 podmiotów branży turystycznej z Mrągowa i okolic. Ruszyła petycja do Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki w obronie Stacji Badawczej Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym. Więcej informacji [KLIKNIJ TUTAJ]
 
Stacja Badawcza PAN w Kosewie Górnym nie jest likwidowana, a zwierzęta są bezpieczne. Kominikat PAN [KLIKNIJ TUTAJ]

Fot. Żaneta Steiner-Bogdaszewska
Źródło: Stowarzyszenie LOT "Ziemia Mrągowska"