Wakacje w Parku Sikorskiego w Mrągowie
Wakacje w Parku Sikorskiego w Mrągowie

Dwanaście edukacyjno-historycznych spacerów dla mieszkańców i turystów do Parku im. Gen. Władysława Sikorskiego zrealizowało Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”. Z nowej oferty turystycznej w okresie wakacji skorzystali zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

 

Tematem przewodnim bezpłatnego zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem był Park im. Gen. Władysława Sikorskiego, ciekawostki historyczne zaś tłem do pieszej podróży spod pomnika Jana Pawła II do miejsca docelowego.  Edukacyjno-historyczne spacery odbyły się w każdy wakacyjny wtorek od 11 lipca do 29 sierpnia br. Partnerem przedsięwzięcia było Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie.

 

Rozwijanie i dywersyfikacja oferty turystycznej Miasta Mrągowo opartej na zasobach naturalnych to cel podjętej z Gminą Miasto Mrągowo współpracy Stowarzyszenia, zawartej na mocy porozumienia z dnia 12 czerwca 2022 roku w ramach realizacji projektu pod nazwą „Zagospodarowanie terenu im. Gen. Władysława Sikorskiego na cele turystyczno-rekreacyjne złożonego w ramach konkursu/naboru RPWM.08.01.00-28-0016/18.


 

PROMOCJA PROJEKTU:

Przeszli śladami znamienitych mieszkańców Mrągowa i Sensburga

Mieszkańcy i turyści wzięli udział w rajdzie pieszym na zakończenie wakacji. Spacer ulicami miasta śladami znamienitych mieszkańców Mrągowa i Sensburga odbył się we wtorek, 29 sierpnia br. 

 

Wielki Rajd po mieście na zakończenie wakacji – śladami znamienitych mieszkańców Mrągowa i Sensburga

Weź udział w bezpłatnym zwiedzaniu miasta na zakończenie wakacji. Tym razem ruszymy śladami znamienitych mieszkańców  Mrągowa i Sensburga. Edukacyjny spacer odbędzie się we wtorek, 29 sierpnia br. Początek o godz. 12.00 spod pomnika Jana Pawła II.

 

Poznaj Mrągowo. Szlakiem historycznych szkół dawnego Sensburga

Gdzie zbudowano pierwszą szkołę powszechną w Mrągowie? Jak wyglądają reprezentacyjne budynki przedwojennego Gimnazjum i Steinschule? Jakie tajemnice kryje dawny internat szkolny? Odpowiedzi na te i podobne pytania poznamy podczas bezpłatnego zwiedzania miasta z przewodnikiem. Edukacyjny Spacer odbędzie się we wtorek, 22 sierpnia br. Początek o godz. 12.00.

 

Spacerkiem po Mrągowie z historią w tle

Już po raz piąty mieszkańcy i turyści mogli wziąć udział w bezpłatnym zwiedzaniu Mrągowa z przewodnikiem. Tematem przewodnim spaceru ulicami miasta z historią w tle, który odbył się we wtorek 8 sierpnia br., był mrągowski sąd i wieża Bismarcka. Zwiedzanie poprowadził Tomasz Wasilewski z Muzeum w Mrągowie.

 

Bezpłatne zwiedzanie Mrągowa. 125 lat budowy mrągowskiego sądu i wieży Bismarcka

Historia budowy mrągowskiego sądu i wieży Bismarcka będzie tematem przewodnim bezpłatnego zwiedzania Mrągowa z przewodnikiem. Edukacyjny spacer odbędzie się we wtorek, 8 sierpnia br. Początek wydarzenia godz. 12.00 przy pomniku Jana Pawła II. Zwiedzanie poprowadzi Tomasz Wasilewski z Muzeum w Mrągowie.

 

Spacerkiem w deszczu po Mrągowie. W zwiedzaniu wzięli udział najwytrwalsi

Deszczowa pogoda wpłynęła na małą frekwencję uczestników bezpłatnego zwiedzania Mrągowa. W spacerze, którego tematem przewodnim były plany i dokumentacja sieci wodnej i kanalizacyjnej Sensburga, wzięli udział najwytrwalsi. Pogody ducha jednak nie zabrakło.

 

Spacerkiem po Mrągowie. Plany i dokumentacja sieci wodnej i kanalizacyjnej Sensburga

Gdzie podziało się jeziorko Magistrackie Duże? Jaką tajemnicę kryją historyczne wodociągi Sensburga w Parku im. Władysława Sikorskiego? Na te i podobne pytania związane z siecią wodną i kanalizacyjną dawnego Mrągowa odpowiedzi będą szukać uczestnicy bezpłatnego zwiedzania miasta z przewodnikiem, które odbędzie się we wtorek, 1 sierpnia br. Początek wydarzenia godz. 12.00.

 

Zielone Płuca Mrągowa zachwyciły mieszkańców i turystów

Mieszkańcy i turyści zachwyceni ciekawostkami związanymi z miejską zielenią! Informacje m.in. o Parku im. Władysława Sikorskiego w Mrągowie, pomnikach przyrody i pamiątkowych nasadzeniach poznali podczas bezpłatnego zwiedzania z przewodnikiem.

 

Edukacyjny spacer do Parku im. Gen. Władysława Sikorskiego

Blisko 20 osób wzięło udział w drugim edukacyjnym spacerze po Mrągowie. Trasa bezpłatnego zwiedzania miasta z przewodnikiem wiodła spod Pomnika Jana Pawła II do Parku im. Gen. Władysława Sikorskiego.

 

Mieszkańcy i turyści zachwyceni Mrągowem

Sporym zainteresowaniem mieszkańców i turystów cieszyło się bezpłatne zwiedzanie Mrągowa. Dwuipółgodzinny spacer do Parku im. Gen. Władysława Sikorskiego zgromadził 25 zainteresowanych historią i atrakcjami miasta osób.