Mrągowo z innej perspektywy będą mogli poznać Mrągowianie, którzy wezmą udział w pierwszomajowym zwiedzaniu miasta z licencjonowanym przewodnikiem terenowym.

Już po raz siódmy Mrągowianie będą mogli wziąć udział w wycieczce krajoznawczej ulicami Mrągowa. Bezpłatne zwiedzanie ma przybliżyć mieszkańcom historię miasta wraz z jego zabytkami, architekturą i kulturą, a także poszerzyć wiedzę o „małej ojczyźnie”. Uczestnicy poznają historię centrum miasta przy ratuszu, a następnie jego część północną. Zwiedzanie skończy się przy przedwojennym Urzędzie Skarbowym.

Bezpłatne zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem odbędzie się w czwartek 1 maja o godz. 10.00. Spacer rozpocznie się na placu Jana Pawła II i potrwa ok. 2 godz.

 

Tworzymy Koło Krajoznawcze!

Z roku na rok rośnie liczba Mrągowian biorących udział nie tylko w pierwszomajowym zwiedzaniu Mrągowa, ale też innych imprez krajoznawczych organizowanych przez LOT „Ziemia Mrągowska”. Dlatego też postanowiono utworzyć Koło Krajoznawcze przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mrągowskiej.

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie inauguracyjne, które odbędzie się 1 maja o godz. 14.00 w sali konferencyjnej mrągowskiego Ratusza. Wstęp wolny.

Członkowie Koła będą zajmować się krajoznawstwem, czyli będą samodzielnie poznawać lokalną przyrodę, kulturę, historię w sposób aktywny, m.in. poprzez wycieczki krajoznawcze. Raz w miesiącu Koło zorganizuje odczyt krajoznawczy.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 26, tel. 89 743 34 67 lub mailowo: kierownik@it.mragowo.pl
Zapraszamy!