Spod Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie przez Muzeum Sprzętu Wojskowego do Ogrodów Pokazowych w Marcinkowie wieść będzie trasa rowerowej wycieczki organizowanej przez LOT „Ziemia Mrągowska”. Krajoznawcza wycieczka pozwoli uczestnikom rajdu poznać piękno Ziemi Mrągowskiej z perspektywy rowerowego siodełka, a także wziąć udział w otwarciu jedynej w regionie Motylarni.

Program
Zwiedzanie Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie z przewodnikiem (bilet wstępu we własnym zakresie – 5 zł)
Ogrody Pokazowe & Motylarnia w Marcinkowie

Termin: 12.07.2014 r. (sobota)
Miejsce spotkania grupy:  godz. 9:30 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Przewidywana godzina zakończenia: 16.00 w Mrągowie

Trasa wycieczki:
Wycieczka rozpocznie się przed Centrum Kultury i Turystyki, gdzie mieści się także Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej. Wycieczka ruszy nowo oznakowanym żółtym szlakiem rowerowym „Ernsta Wicherta” ścieżką pieszo-rowerowa w kierunku Nikutowa i ul. Słonecznej. Następnie szutrem do ul. Przemysłowej. Pierwszym punktem programu będzie zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Sprzętu Wojskowego (bilet wstępu we własnym zakresie – 5 zł). Następnie przejazd rowerem do Ogrodów Pokazowych & Motylarni w Marcinkowie (wstęp wolny) na II Święto Róży. W programie wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych, pokazy mody florystycznej, kiermasz ogrodniczy a przede wszystkim otwarcie jedynej w regionie Motylarni.

Organizatorzy:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel./fax 89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, info@it.mragowo.pl