Watch Docs 2023
Watch Docs 2023

Watch Docs to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową.

Co roku po warszawskiej międzynarodowej odsłonie Watch Docs rusza w Polskę. W tym roku zawita ponownie również i do Mrągowskiego Centrum Kultury w dniach 20-21 września 2023 (środa-czwartek).

Dodatkowo w środę 20 września 2023 r. o godz. 10:00 z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju zapraszamy do Mrągowskiego Centrum Kultury na spotkanie młodzieży wraz z prezentacją libańsko-angielsko-amerykańskiego filmu dokumentalnego TĘCZOWE SNY (28’) w reżyserii Michael Collins w ramach 21. Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie.

Mrągowskie Centrum Kultury zaprasza młodzież do czynnego uczestnictwa w rozmowie na temat „Dlaczego w czasach wysokiego rozwoju cywilizacyjnego wciąż musimy występować w obronie podstawowych praw człowieka?”. 

W spotkaniu weźmie udział Psycholog. Zostanie zaprezentowana również sonda uliczna - wypowiedzi na ten temat mieszkańców Mrągowa.

Festiwalowi towarzyszy wystawa „Andrzej Poczobut. Prześladowany za POLSKOŚĆ!”. Andrzej Poczobut to dziennikarz i działacz polskiej mniejszości narodowej na Białorusi, oskarżony w sprawie karnej o podżeganie do nienawiści oraz nawoływanie do sankcji przeciwko panującej na Białorusi dyktaturze Aleksandra Łukaszenki.

Wstęp na wszystkie projekcje filmowe i imprezy towarzyszące jest bezpłatny.